Wpis z mikrobloga

Dlaczego ateiści często chrzczą swoje dzieci? Mimo, iż moi synowie są bez chrztu to odpowiem wam na swoim przykładzie.

- setki awantur
- groźby wydziedziczenia żony
- płacz i szantaż emocjonalny teściowej
- specjalna msza w intencji naszego nawrócenia
- nasyłanie po kolei każdego z rodziny by nas opamiętał
- nasłanie na żonę w pracy (by mnie nie było) księdza

Ile moja żona przepłakała z tego powodu głowa mała. Zmuszenie kogoś do ochrzczenia swoich dzieci poprzez ostracyzm i szantaż to nie przegrana ateisty, ale dowód na brak RiGCzu u katoli.
#bekazkatoli #gimboateizm #ateizm #katolicyzm
  • 219
Zamiast wykazać rodzinie, że ich wiara jest pusta nieprawdziwa, fałszywa i bazuje na tym co sąsiedzi bazują, to siedzicie cicho,


@simperium: nie rozśmieszaj mnie. Przegadałem z katolikami dziesiątki godzin. Tymi z rodziny bliższej, dalszej i całkowicie obcymi ludźmi. I wiesz jaki efekt? Pomimo całego wysiłku, argumentów historycznych, społecznych oraz logiki... zawsze się kończy na stwierdzeniach:
"trzeba przecież w coś wierzyć"
"nie masz 100% dowodów, że Bóg nie istnieje" ... a potem
@lakukaracza_: potrzeba jeszcze kilku pokoleń, Twoje dzieci będą miały już łatwiej natomiast wnuki nie będą wiedzieć że można mieć problemy z tego powodu.
Widzisz, czasem piszecie (może nie Ty ale ogólnie) że ateiści co ochszczą dziecko dla świętego spokoju są hipokrytami itp itd ale może taka forma pozbywania się kościoła jest lepsza, będzie co prawda to trwać dłużej ale nie łudźmy się że uda nam się wypędzić księży z Polski w
trochę wam też brak rigczu. Zamiast wykazać rodzinie, że ich wiara jest pusta nieprawdziwa, fałszywa i bazuje na tym co sąsiedzi bazują, to siedzicie cicho, by potem w internetach opisywać jacy to katolicy są be.


@simperium: a po co to w ogóle robić? Niech sobie każdy żyje i wierzy w co chce, bo ma do tego prawo, a drugiemu się nie #!$%@? i wszyscy będą szczęśliwi.
@KiraQueen: Przecież dla ateisty nawet to pójście do kościoła przy tych świętach czy innej rodzinnej uroczystości nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Nie wierzysz, kościół jest dla Ciebie miejscem jak każde inne, nie ma tam Boga, nie ma tam nic poza masą ludzi z których spory odsetek przyszedł tam dokładnie z tego samego powodu - dla świętego spokoju od rodzinnych odpałów i innych form "nawracania", gdzie w dyskusji jest się na przegranej
Wolne niedziele to wymog socjalistów ze zwiazkow zawodowych.

@abunasrallah: https://episkopat.pl/prezydium-episkopatu-potrzebne-prawne-i-definitywne-zabezpieczenie-wolnej-od-pracy-niedzieli/

Do konstytucji chca wpisac katolicyzm? W jakim Januszowie Ty zyjesz?

https://www.pch24.pl/nowa-konstytucja--tak--ale-chrystusowa,51392,i.html

Dlaczego in vitro ma byc fundowane z moich podatków? Zabronione jest in vitro czy po prostu jak ktos chce to sobie ma sam zafundowac?

https://oko.press/juz-8-395-dzieci-rzadowego-in-vitro-tuska-kopacz-radziwill-zabral-pieniadze-a-dzieci-wciaz-sie-rodza/
Bo kurde mamy mało urodzeń dzieci i nawet 500 plus wprowadzizli

I oczywiscie ten "Rydzyk" do tego. Wuj mnie obchodzi jak mnie panstwo okrada -
@komodus91: > babcia mojej kobiety juz 90lat a tu taki wstyd do grobu ja wpedzicie.

Umarlaby w walce o wiare, za to sa chyba posmiertne profity ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za uginanie sie pod naciskami starszych pokolen zawsze gardze.

Do mnie trafiaja zadne argumenty, ze ktos umrze z zalu za moje wybory. Szczegolnie, ze czesto bardziej chodzi o to co ludzie powiedza i brak poszanowania dla tradycji
@lakukaracza_: Dlatego też żyjąc w takiej, a nie innej kulturze po prostu swoich poglądów nie manifestuję. Chodzę bez problemu na święcenie koszyczków, pójdę na mszę za zmarłą bliską osobę, jeśli poproszą to i na pasterkę skoczę. Przed Wigilijną kolacją też tam uklęknę. Bo po co mi te krzyki, po co mi walka z wiatrakami, po co kłótnia. Dlatego jak będę miał dziecko to też ochrzczę, też pójdzie do komunii. Odwalanie teatrzyku,