Wpis z mikrobloga

Dlaczego ateiści często chrzczą swoje dzieci? Mimo, iż moi synowie są bez chrztu to odpowiem wam na swoim przykładzie.

- setki awantur
- groźby wydziedziczenia żony
- płacz i szantaż emocjonalny teściowej
- specjalna msza w intencji naszego nawrócenia
- nasyłanie po kolei każdego z rodziny by nas opamiętał
- nasłanie na żonę w pracy (by mnie nie było) księdza

Ile moja żona przepłakała z tego powodu głowa mała. Zmuszenie kogoś do ochrzczenia swoich dzieci poprzez ostracyzm i szantaż to nie przegrana ateisty, ale dowód na brak RiGCzu u katoli.
#bekazkatoli #gimboateizm #ateizm #katolicyzm
  • 219
@KiraQueen: Dla świętego spokoju to można ubrać się cieplej jak Ci rodzina ględzi, że zaraz będziesz chory a nie indoktrynować dzieci i wydawać pieniądze na rzeczy, z którymi się nie zgadzacie. Jakby Ci kazali zagłosować na partię z której poglądami się nie zgadzasz też dla świętego spokoju byś to zrobiła, albo jakby Ci kazali jeść mięso gdy jesteś wegetarianką też byś wpierniczała schaboszczaka? To odróżnia ludzi dojrzałych i dorosłych od mentalnych
Zona chciala slub koscielny to #!$%@?... kocham ja, wiedzialem ze jest chrzescijanka, mi korona z glowy nie spadla a ona byla zadowolona.


@MoHardcore: jesli to nie byl slub jednostronny to troche bardzo zgrzeszyla namawiajac do skladania falszywej przysiegi. Obrzydliwi sa tacy, ktorzy niby wierza, ale pchaja innych do mowienia tego w co nie wierza tylko po to, zeby wszystko bylo ladnie, standardowo i tradycyjnie.

Poszedlem nie dlatego ze tak wypada, tylko
@analogiczna zona by nie powiedziala ze panrofel. Ciekawe ile razy ktos #!$%@? twoj telefon przez okno dlatego ze nie odbieralas, albo #!$%@? ci cala torebke i polowe szafek w kuchni tylko dlatego ze nie odlozylas kluczy z auta na swoje miejsce. Ile razy kupilas zly chleb albo #!$%@? szynke.
@rakiwo: co jest niepowaznego w tym, ze rozsadnie nie zaczynasz klotni z rodzina ktorej nie wygrasz? Jezeli masz rodzine to tez musisz isc na ustepstwa, nie mam zamiaru nikogo zmieniac, mnie nikt nie zmienial, sam doszedlem do tego, ze nie wierze. Ich nie interesuja fakty to, ze katolikami sa bardzo srednimi bo sie nie stosuja do wiekszosci zasad i wszystko jest pokazowka. My jestesmy tak naprawde pierwszym pokoleniem ktore ma ta
@KiraQueen: Nie nie jest to samo, bo skoro tak działacie przy chrzcie to podobnie działacie przy 1 komunii,która jest jeszcze ważniejszym sakramentem bo jak to, co rodzina powie? A to już oznacza dziesiątki godzin religii, nauki konkretnych modlitw i zasad dla kształtującego się 7latka. Więc taguj te swoje brednie #gimboateizm i dorośnij na tyle żeby umieć podejmować decyzje a potem wypowiadaj się na portalu dopiero.
Wspolczuje - rodzina powinna akceptować wybory dzieci ale wiadomym jest ze nie zawsze tak bedzie. Moje dziecko jest w drodze i na tym etapie rodzina wie ze chrzcić nie zamierzam. Oczywiście nie znaczy to ze wierzą w moje przekonania i przyjmują to ze stoickim spokojem - mysle ze moje problemy zaczną sie po narodzeniu córki
Ciekawe ile razy ktos #!$%@? twoj telefon przez okno dlatego ze nie odbieralas, albo #!$%@? ci cala torebke i polowe szafek w kuchni tylko dlatego ze nie odlozylas kluczy z auta na swoje miejsce. Ile razy kupilas zly chleb albo #!$%@? szynke.


@MoHardcore: moment. Teraz sie chwalisz, ze wywalasz telefon przez okno? czy podajesz losowe przyklady?
@KiraQueen: "po chrzcie nie trzeba iść do komunii" no nieźle ku*wisz logikę. Skoro argumentem za przyjęciem chrztu jest święty spokój to taka osoba z tych samych powodów pośle dziecko do komunii, bo presja tej uroczystości jest dużo większa.

Dla dziecka oznacza prezenty ale i setki godzin indoktrynacji, bo musi chodzić do kościoła, spowiadać się, uczyć modlitw a dla Ciebie jako rodzica oznacza wydanie setek złotych na instytucję, która gardzisz wszystko w