Wpis z mikrobloga

@grucki:

obchodzenie w taki sposob w jaki to się robi w Polsce tego wydarzenia jest #!$%@? dniem. Czekam na privie.


Czyli w jaki sposób - konkrety. Syrena Ci się nie podoba? Zatrzymanie ruchu Ci się nie podoba? Apel poległych Ci się nie podoba? Czy może fakt że ktoś się tego dnia uśmiechnie Ci się nie podoba? Jak słyszę co roku to autystyczne skrzeczenie to krew człowieka zalewa. #!$%@? się dla samego
@elo490500: Nawet czytać nie umiesz - utracone na rzecz powstańców czyli przejęte a nie zniszczone. Jak widać OP również ale to mnie wcale nie dziwi

Kilkadziesiąt zniszczonych oraz ok. 200 uszkodzonych czołgów, dział pancernych i pojazdów opancerzonych...
@ediz4 wszedłem na pierwszy lepszy portal informacyjny i pierwszy lepszy artykuł
"Jeżeli chcę być Polakiem, bo to jest dla mnie wartość, to trzeba się zgodzić z tym, że polskość jest niezwyczajna i czasem wymaga ofiary, poświęcenia, ale przede wszystkim jest to jednak jakiś błogosławiony stan radości. Bo się miało w przeszłości Polaków, do których można się odwołać, do ich czynów, ich myśli. To jest wielka wartość – powiedział w „Kwadransie politycznym” (TVP1)
@ediz4: Tylko te 200 tyś nie musiało umierać. Na tym etapie AK wiedziała jak Niemcy dostają w cztery litery od Armii Czerwonej i takie rzeczy jak wygrana przez nazistów bitwa pancerna pod Warszawą w pierwszych dniach powstania jedynie spowalniają ich przegraną.
Były by jakieś straty w stolicy od odstrzału, ale były by w niczym nie porównywalne do Powstania. Rosjanie już na tym etapie unikali walki w miastach, woląc przełamać front w
@grucki: No i? Szacunek do patriotycznej postawy powstańców. Przecież na logikę - nawet jakby powstanie się powiodło to ofiary by były.
@elo490500: I dalej nie umiesz czytać. Może czas wrócić do podstawówki

@yahoomlody:

aha, więc gdyby nie powstanie to Niemcy i tak by zabili te 200 tysięcy ludzi i zniszczyli całe miasto tak?

Podczas okupacji żołnierze niemieccy grupowo gwałcili na ulicach, rozstrzeliwali kilkanaście tysięcy osób dziennie? Ciekawe, ciekawe nie