Wpis z mikrobloga

Mój tata zmienił w tamtym tygodniu samochód i jeszcze nie ma wyczutego sprzegła. Wracając z miasta razem z moją mamą zgasł im samochód na światłach i wywiązał się taki dialog.
M: Dlaczego stoimy?
T: Zgasł mi samochód bo nie dodałem gazu.
M: To nasz samochód nie jest na rope?
T: XDDDD
#heheszki #logikarozowychpaskow #zzyciawziete
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z tego że jak można wydać mniej pieniędzy (w #!$%@? mniej, bo ponad tysiaka to się płaci za serwis skrzyni w 406 z początku wieku)?

no wybacz ale to jest DP0 i nie wiem gdzie taka cena? Około 200,- kosztuje sam olej, plus wymiana, niech nawet będzie super droga czyli 200,- daje nam to 400,- ! do 1000 bardzo daleka droga.
No i to jest nadal stare DP0. Jeżeli zatem Twoje doświadczenia są tylko z tą skrzynią to nie dziwne, że masz takie podejście.

no wyobraź sobie, że olej się nie zdążył nawet dobrze zestarzeć.

olej się zużywa lub starzeje się. Jeżeli skrzynia automatyczna wykorzystuje go do przeniesienia napędu to wtedy jego zużycie jest dużo szybsze. Tak jest na przykład w skrzyniach hydrokinetycznych. Pomijam już, że olej w skrzyni należy wymieniać również okresowo co około 5 lat.
  • Odpowiedz
u mnie w instrukcji wyraźnie było napisane że oleju w skrzyni biegów nie wymienia się.


@Taikun44: ta, np BMW tak pisze i dużo osób straciło skrzynie w ten sposób :/
co ciekawe producent skrzyni (ZF) już jak najbardziej każe w tej jednostce zmieniać olej co 60tys mil (100tys km). ja tam bardziej wierzę producentowi skrzyni.

ale fakt - często stara, niepewna skrzynia po wymianie oleju potrafi kompletnie się rozsypać, nawet
  • Odpowiedz
@Shatter: @Atreyu: moim zdaniem Dwusprzeglowka z łopatkami > manual > klasyczny automat z łopatkami > długo długo nic > klasyczny automat
I myślę, że większość osób jeżdżących wyczynowo bądź chcących mieć po prostu przyjemność z jazdy się z tym zgodzi ;)

Tez długi czas uważałem, że automat jest #!$%@? (jeździłem b5 I w211 z automatem przez jakiś czas), bo idzie się zanudzić. Potem przejechałem się TT z dsg
  • Odpowiedz
200 płaciłem za olej do manualnej w Golfie V, tysiąc płacił znajomy za wymianę w dziesięcioletnim 406


to, że Wy tyle płaciliście, nie znaczy, że takie są ceny wszędzie. Napisałem Ci, że 1000pln za wymianę oleju w dp0 to bardzo drogo i tyle.

Diesel 5,5-6 litrów ropy na sto kilometrów, benzyna o podobnej mocy jakieś 8.


@Shatter: no to na 13kkm różnica przy obecnych cenach wynosi około 1391. Jedna awaria
  • Odpowiedz