Wpis z mikrobloga

@korniszok: Taa u mnie na produkcji dali jakiegoś inżyniera żeby się przyuczył, po 3 miesiącach oglądania rysunków poszedł do biurowca, gdzie miał jakiegoś wujka. Wdziale finansowym matka córka i syn xd
  • Odpowiedz
U mnie bhp zabrania sluchania muzyki z bhp (z radia tez bo rozprasza xd)


@Redien: Ja bym rzucił taką robotę. Rozprasza to sytuacja gdy chodzisz jak zombie wyłącznie ze swoimi myślami. ALe inżynierki tego nie rozumiejo ¯\_(ツ)_/¯

słuchawki nie służą do wytłumienia dźwięku, słuchawek nie wsadzasz tak głęboko, stopery nie generują dźwięku


@Shatter: ALE SŁUCHAWKI POZWALAJĄ PRZEŻYĆ PSYCHICZNIE 8 GODZIN MONOTONNEJ PRACY. Nawet jeśli tłumią dźwięki o 1/3
  • Odpowiedz
@Shatter: skąd wiesz? Normy zazwyczaj są ustalane algorytmem, a nie przez Saną osobę.

@dr_Klotz: polecam stopery robione na zamówienie. Jedyny minus to musisz leżeć nieruchomo jak robi formę, ale później bajka, idealnie dopasowane do ucha.

Muzyka na hali jest zakazana, tzn może lecieć z głośników, ale nie możesz mieć jej na słuchawce, bo w razie zagrożenie nie będziesz słyszał.
  • Odpowiedz
@Redien "U mnie bhp zabrania sluchania muzyki z bhp"
No raczej, ustnie ci palca to będzie płacz w sądzie że cię nie dopilnowali, a radio masz zabronione bo pracodawca nie chce płacić abonamentu.
  • Odpowiedz
@Orzysko: trzy miesiące uczyłem się na nowych maszynach w firmie 40km od obecnej za 12 zł/h, teraz maszyna większa 6x, goły material na jeden detal jest często tyle wart co moja pensja a na zmianie robi się tego troche, nie ma produkcji seryjnej, większość pogramow pisze się na bieżąco, nie ma miejsca na pomyłki dlatego płacą, kooperacja ich kosztuje dużo więcej
  • Odpowiedz
zmień pracę


@Shatter: Ale dlaczego to ja mam zmieniać pracę skoro mi ona pasuje? ¯\_(ツ)_/¯ To ty masz ból dupy o moje słuchawki a nie ja xD

Argumentują to tym że przez muzyke nie słyszysz co się dzieje wokół ciebie i łatwo o wypadek. A to że jest grubo ponad 110 db i tak nic nie słychać to nie ma dla nich znaczenia.


@Redien: To też wszystko zależy
  • Odpowiedz
@mietko też robiłem pojedyncze sztuki, tylko kilka razy serie po kilkadziesiąt sztuk. Wszystko na mojej głowie, żadnego technologa który byłby w stanie pomóc
  • Odpowiedz
@Amestris: Na najniższych, wyrobnicznych stanowiskach tak jest. Tak samo się czuje robiąc w startupie jako świeżak programista/administrator i mam porównanie, bo robiłem już w obozach pracy fizycznej. Jedyna różnica to klimatyzacja i siedzenie na dupie, ale człowiek jest tak samo wykończony.
  • Odpowiedz
  • 10
Skąd wy takich dzbanow bierzecie xD widzę że jedna i druga strona ma srogo pod dachem. Sam jestem technologiem na produkcji i potrafię słuchać uwag operatorów bo uważam iż jest to wiedza cenna przy modyfikacji czy optymalizacji. Najlepsze są pytania czy ja konczylem jakieś studia i to zdziwienie gdy mówię że oczywiście xD szacunek dla obu stron, a jeśli ktoś narzeka i zadaje pytania po co na co to komu to trzeba
  • Odpowiedz