Wpis z mikrobloga

Co zrobić gdy zalejesz telefon?

Wczoraj na nocnej na mirko zapostowałem krótką rozmowę ze znajomą, która nie posiadając żadnych umiejętności technicznych w przypadku zalania telefonu po prostu go wrzuciła do ryżu.

Jest to oczywiście błędne, mimo higroskopijnych właściwości ryżu, ryż nie wyciągnie wody z środka telefonu dostatecznie szybko.

Ale oczywiście kilku mirków przypomniało sobie lekcje chemii sprzed dwóch miesięcy więc skwitowało że to naprawdę zadziała bo ryż jest H I G R O S K O P I J N Y (fajne słówko)i w ogóle beka z opa, czyli no ze mnie

Więc co robić? Odsyłam w przypadku zalania jakiegokolwiek urządzenia elektronicznego do filmu kogoś kto się na tym zna i na tym zarabia. Robi kilka eksperymentów, pokazuje jak się pozbyć cieczy i co ona robi z naszymi urządzeniami. Materiał jest kompleksowy dla laika. A i jakimś przedziwnym sposobem powiela to co sam napisałem. ¯_(ツ)_/¯

Wołam plusujących najbardziej popularny komentarz, byście potem nie musieli świecić oczami. Warto poświęcić kilka minut i się douczyć.

O ryżu jest w 7:28 .

#pomoctechniczna #naprawa #zalanie

@vvertoi, @magik111, @maciej__, @i_ll_be_back, @parys88, @krystal_Tri_tapik, @kmlnvm, @Qulis, @Zych0l, @PrezeeS7, @ldldld3, @Cooldawg, @Drageon, @Justaman, @Burstaine, @omikkk, @qweasdzxc, @tzrone, @wujekdobrabroda, @pyzdek, @meh0wski, @justkilling, @polarisjaktawoda,
TymRazemNieBedeBordo - Co zrobić gdy zalejesz telefon?

Wczoraj na nocnej na mirko ...
  • 89
@zs_lopez: Bo typowe wykopki boją się przyznać do błędu nawet w internecie, to zwykli tchórze. Nie mogą stracić swojej "godności" internetowej, więc zamiast przeprosić to napiszą "nie zesraj się, po #!$%@? mnie wołasz" itp. Ciemny wykopowy lud, który naśmiewa się z grażyn i januszy a sami tacy będą za 40 lat XD Mają okazję się czegoś dowiedzieć to krytykują.

Oczywiście jak to na typowym wykopie mame po co oglądać widzisz plusa
Najlepiej rozebrać ile sie da i nitro na pędzelku w celu oczyszczenia wszystkich organicznych i słonych cząstek i potem mozna woda destylowana potraktować wysuszyć np suszarka i zostawic na wolnym powietrzu i bedzie dzialalo ale na pewno nie jak zrobisz to kilka dni pozniej
@Mekki: mógłbym cenzurować, dawać czarną, ale tego nie robię, niech się ośmieszają.

@SmallCaracan: o to chodzi. sam nie jestem omnibusem, choć staram się mieć jakąś podstawową wiedzę na kilka tematów. Nie urąga to mojej godności się pomylić, bo tylko tak mogę po prostu czegoś się dowiedzieć, a nie trwać w januszowym "ja wiem że tak jest hehe i mam poparcie, więc tak jest". Pytam, dociekam, badam. Nigdy nie będę wiedzieć
@TymRazemNieBedeBordo: Tu nawet nie chodzi o wilgoć.

O ile ktoś nie zaleje telefonu wodą destylowaną, to usunięcie wilgoci nic nie da - bo w środku zostaje cały syf z napoju/herbaty/pia/innego płynu.

Te resztki po prostu po mało wyżerają elektronikę w środku - dlatego należy oczywiście odłączyć telefon od napięcia, ale też całkowicie wypłukać elektronikę z resztek. A wiąże się to z rozbiórką sprzętu, więc zazwyczaj najlepiej powierzyć to serwisowi.