Wpis z mikrobloga

Co zrobić gdy zalejesz telefon?

Wczoraj na nocnej na mirko zapostowałem krótką rozmowę ze znajomą, która nie posiadając żadnych umiejętności technicznych w przypadku zalania telefonu po prostu go wrzuciła do ryżu.

Jest to oczywiście błędne, mimo higroskopijnych właściwości ryżu, ryż nie wyciągnie wody z środka telefonu dostatecznie szybko.

Ale oczywiście kilku mirków przypomniało sobie lekcje chemii sprzed dwóch miesięcy więc skwitowało że to naprawdę zadziała bo ryż jest H I G R O S K O P I J N Y (fajne słówko)i w ogóle beka z opa, czyli no ze mnie

Więc co robić? Odsyłam w przypadku zalania jakiegokolwiek urządzenia elektronicznego do filmu kogoś kto się na tym zna i na tym zarabia. Robi kilka eksperymentów, pokazuje jak się pozbyć cieczy i co ona robi z naszymi urządzeniami. Materiał jest kompleksowy dla laika. A i jakimś przedziwnym sposobem powiela to co sam napisałem. ¯_(ツ)_/¯

Wołam plusujących najbardziej popularny komentarz, byście potem nie musieli świecić oczami. Warto poświęcić kilka minut i się douczyć.

O ryżu jest w 7:28 .

#pomoctechniczna #naprawa #zalanie

@vvertoi, @magik111, @maciej__, @i_ll_be_back, @parys88, @krystal_Tri_tapik, @kmlnvm, @Qulis, @Zych0l, @PrezeeS7, @ldldld3, @Cooldawg, @Drageon, @Justaman, @Burstaine, @omikkk, @qweasdzxc, @tzrone, @wujekdobrabroda, @pyzdek, @meh0wski, @justkilling, @polarisjaktawoda,
  • 89
@TymRazemNieBedeBordo: no i setki debili którzy zostali wyjaśnieni że są debilami, a wcześniej się mądrzyli, teraz się oburzają że "na #!$%@? mnie wołasz", "ale zapiekło", albo przytaczają dowody anegdotyczne "a ja włożyłem zalany telefon do ryżu i działa", i co z tego dzbanie że działa skoro pewnie nawet gdybyś do tego ryżu nie włożył to i tak by działał xD wcześniej takie mądrale z nich były mało się nie zesrały bo