Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie to wsadzanie ludzi do jednego gara.
Moja panna jest z #ukraina mamy razem gowniaka która oczywiście jest pół ukrainka.
Już od dawna nie mogę słuchać: Ukraińcy to, Ukraińcy tamto, bandery, Wołyń....
Jej rodzinę siłą przesiedlili z okolic Jarosławia do Lwowa.
Pół mojej rodziny i znajomych to kato-prawilniaki bez jakiejkolwiek wiedzy historycznej. Lubelszczyzna here.
Za każdym razem ból dupia o tym że hurrr durrr Lwów Polski, Wołyń, bandera. Mam wrażenie że winia ją za wszystko co najgorsze a ona wyjechała z UA w wieku 13 lat i ponad 21 lat już tam nie mieszka. #!$%@? mnie to okropnie, bo to rodzina.
Jedynie babcia lvl 87 cieszy się jak ją widzi i gada sobie z nią mieszanką polskiego i ukraińskiego wspominając czasy że w jej wsi tak się kiedyś mówilo a ludzie dzielili się nie na Polaków czy Ukraińców tylko na dobrych i złych bo to że ktoś chodził w niedzielę do kościoła a sąsiad do cerkwi to nie miało najmniejszego znaczenia.
Uważałem się kiedyś za konserwatyste o skrzywieniu prawicowym Ale od dłuższego czasu prawilniacy to takie ameby umysłowe że nie chce mieć z nimi nic wspólnego
#zalesie
  • 71
  • Odpowiedz
@Vivadis: Z jednej strony współczuję, bo wiem, że Twoja kobieta zapewne jest normalną, porządną osobą i czuje sie Polką. Sam mam w pracy Ukraińca, który przyjechał do nas do pracy i jest bardzo uprzejmy, kulturalny i wdzięczny za możliwość pracy (staramy się go jak najlepiej zasymilować i zapewnić najlepsze warunki). Z drugiej strony rozumiem niechęć Polaków do Ukraińców. Dzieci nie powinny brać na swoje barki odpowiedzialności grzechy ojców, ale tylko
  • Odpowiedz
to było siłowe przesiedlenie rodowitych Ukraińców na neutralne tereny, przy których zabito ok 2.000 Ukraińców oraz 1.600 w Jedwabnem


@curtao: skąd te liczby?
  • Odpowiedz
Jedynie babcia lvl 87 cieszy się jak ją widzi i gada sobie z nią mieszanką polskiego i ukraińskiego wspominając czasy że w jej wsi tak się kiedyś mówilo a ludzie dzielili się nie na Polaków czy Ukraińców tylko na dobrych i złych bo to że ktoś chodził w niedzielę do kościoła a sąsiad do cerkwi to nie miało najmniejszego znaczenia.


@Vivadis: hehehe no do czasu, aż Ci z cerkwi nagle
  • Odpowiedz
@curtao: i gdzie tam jest, że zabito 2000 Ukraińców?

Po wojnie liczbę ofiar oszacowano na 1600 osób, i taka liczba podana została na pomniku ofiar w Jedwabnem, który stał na miejscu zbrodni do 2001[e]. Powtórzył ją Jan Tomasz Gross w swojej książce „Sąsiedzi” wydanej w 2000 roku. W opracowanym przez Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce i Radę Ochrony Pomników Walki i Męczeństwa informatorze encyklopedycznym o obozach hitlerowskich w
  • Odpowiedz
@curtao: po pierwsze pomyliłeś się o liczbę od 700 do 1000, czyli podwoiłeś liczbę ofiar (liczba ofiar to od 340 do 900). Wróćmy do tematu Akcji Wisła, skąd te 2000 Ukraińców?
  • Odpowiedz
@Vivadis: nie chcę tu siać teorii spiskowych, no ale Polska i Ukraina to razem okolice 100mln ludzi, z politycznego punktu widzenia trzymanie sztamy to tak średnio niektórym może pasować...

  • Odpowiedz
@Ld93: jak tu nie używać wulgarnych słów na intelektualne ameby, które nie widza roznicy miedzy posadzeniem kogoś o zbrodnie przodków a posadzanie kogoś, ze czci ludobojcow?
  • Odpowiedz
@inozytol: Piłsudski też święty nie był,a w Polsce czczony. Większość społeczeństwa opiera się na tym co usłyszy na lekcjach historii
  • Odpowiedz
@Ld93: myśle, ze gdyby doprowadził do zabicia kilkudziesięciu tysięcy ukraincow/niemcow etc. To mogliby miec pretensje, ze sie go w Polsce lubi. Ja nie miałbym pretensji do nich, gdyby ichnie oddziały zabiły jakichś Polaków, ścierali sie z naszymi oddziałami czy coś w tym stylu. Tutaj chodzi o czczenie stworzeń, które zatorturowały mnóstwo ludzi. Tylko z powodu ich pochodzenia. Tak samo nie mam pretensji do Niemców, jezeli nie czczą hitlera. Jezeli nadawaliby
  • Odpowiedz