Wpis z mikrobloga

W-----a mnie to wsadzanie ludzi do jednego gara.
Moja panna jest z #ukraina mamy razem gowniaka która oczywiście jest pół ukrainka.
Już od dawna nie mogę słuchać: Ukraińcy to, Ukraińcy tamto, bandery, Wołyń....
Jej rodzinę siłą przesiedlili z okolic Jarosławia do Lwowa.
Pół mojej rodziny i znajomych to kato-prawilniaki bez jakiejkolwiek wiedzy historycznej. Lubelszczyzna here.
Za każdym razem ból dupia o tym że hurrr durrr Lwów Polski, Wołyń, bandera. Mam wrażenie że winia ją za wszystko co najgorsze a ona wyjechała z UA w wieku 13 lat i ponad 21 lat już tam nie mieszka. W-----a mnie to okropnie, bo to rodzina.
Jedynie babcia lvl 87 cieszy się jak ją widzi i gada sobie z nią mieszanką polskiego i ukraińskiego wspominając czasy że w jej wsi tak się kiedyś mówilo a ludzie dzielili się nie na Polaków czy Ukraińców tylko na dobrych i złych bo to że ktoś chodził w niedzielę do kościoła a sąsiad do cerkwi to nie miało najmniejszego znaczenia.
Uważałem się kiedyś za konserwatyste o skrzywieniu prawicowym Ale od dłuższego czasu prawilniacy to takie ameby umysłowe że nie chce mieć z nimi nic wspólnego
#zalesie
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vivadis: obraz ukrainca jest taki, ze przyjeżdża do Polski w celach zarobkowych. Obraz Ukrainki taki, ze szuka bogatego gacha albo jakiegokolwiek, byle wyrwać sie ze swojej biedy na Ukrainie. Nie żebym cos mówił, ale Polki robią podobnie tylko wobec np. Niemców, Amerykanów.
  • Odpowiedz
  • 107
@mistrz_tekkena właśnie. Hipokryzja i robienie k---y z logiki polskiej kato prawicy nie zna granic. Wszyscy Ukraińcy, Niemcy, Ruscy są odpowiedzialni za krzywdy na narodzie wybranym, ale już jedwabne, getta lawkowe, prześladowanie Ukraińców i Białorusinów w 2 RP i wiele wiele innych, to było , minęło i ci co to zrobili już nie żyją i ich osądzić nie można i nie ma po co drapac ran.
  • Odpowiedz
Obraz Ukrainki taki, ze szuka bogatego gacha albo jakiegokolwiek, byle wyrwać sie ze swojej biedy na Ukrainie.


@farmaceut: To akurat nie ma do końca pokrycia w liczbie takich ślubów - bo ta nie jest wielka.
A co do bilansu w związkach Ukrainka-Polak, Ukrainiec-Polka.
Owszem występuje przewaga zwiazków Ukrainka-Polak co jest typowe w przypadku krajów o różnym stopniu majetnosci obywateli, ale jest mniejsza niż w przypadku PL-UK.
  • Odpowiedz