Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie to wsadzanie ludzi do jednego gara.
Moja panna jest z #ukraina mamy razem gowniaka która oczywiście jest pół ukrainka.
Już od dawna nie mogę słuchać: Ukraińcy to, Ukraińcy tamto, bandery, Wołyń....
Jej rodzinę siłą przesiedlili z okolic Jarosławia do Lwowa.
Pół mojej rodziny i znajomych to kato-prawilniaki bez jakiejkolwiek wiedzy historycznej. Lubelszczyzna here.
Za każdym razem ból dupia o tym że hurrr durrr Lwów Polski, Wołyń, bandera. Mam wrażenie że winia ją za wszystko co najgorsze a ona wyjechała z UA w wieku 13 lat i ponad 21 lat już tam nie mieszka. #!$%@? mnie to okropnie, bo to rodzina.
Jedynie babcia lvl 87 cieszy się jak ją widzi i gada sobie z nią mieszanką polskiego i ukraińskiego wspominając czasy że w jej wsi tak się kiedyś mówilo a ludzie dzielili się nie na Polaków czy Ukraińców tylko na dobrych i złych bo to że ktoś chodził w niedzielę do kościoła a sąsiad do cerkwi to nie miało najmniejszego znaczenia.
Uważałem się kiedyś za konserwatyste o skrzywieniu prawicowym Ale od dłuższego czasu prawilniacy to takie ameby umysłowe że nie chce mieć z nimi nic wspólnego
#zalesie
  • 71
  • 107
@mistrz_tekkena właśnie. Hipokryzja i robienie #!$%@? z logiki polskiej kato prawicy nie zna granic. Wszyscy Ukraińcy, Niemcy, Ruscy są odpowiedzialni za krzywdy na narodzie wybranym, ale już jedwabne, getta lawkowe, prześladowanie Ukraińców i Białorusinów w 2 RP i wiele wiele innych, to było , minęło i ci co to zrobili już nie żyją i ich osądzić nie można i nie ma po co drapac ran.
Obraz Ukrainki taki, ze szuka bogatego gacha albo jakiegokolwiek, byle wyrwać sie ze swojej biedy na Ukrainie.


@farmaceut: To akurat nie ma do końca pokrycia w liczbie takich ślubów - bo ta nie jest wielka.
A co do bilansu w związkach Ukrainka-Polak, Ukrainiec-Polka.
Owszem występuje przewaga zwiazków Ukrainka-Polak co jest typowe w przypadku krajów o różnym stopniu majetnosci obywateli, ale jest mniejsza niż w przypadku PL-UK.