Wpis z mikrobloga

@cakkas: wchodzi swiezy uzytkownik linuksa do baru bez okien gdzie siedza sami faceci:
- poprosze piwo
- jakie piwo
- poszukam, popatrze...
....
- nie moge sie zdecydowac. przepraszam pana - do faceta siedzacego obok - czy pomoglby mi pan pomoc zamowic piwo?
- oczywiscie mamy tutaj szeroki wybor piw w tym barze - po czym zaczyna wymieniac piwac i je opisywac, mijaja kolejne minuty
- nie wiem na ktore sie
@cakkas:

- Cześć, chciałbym usłysześ żart o TCP.
- Cześć, chciałbyś usłyszeć żart o TCP?
- Tak, chciałbym usłyszeć żart o TCP.
- OK, opowiem ci żart o TCP.
- Ok, posłucham żartu o TCP.
- Jesteś gotowy do wysłuchania żartu o TCP?
- Tak, jestem gotów do wysłuchania żartu o TCP.
- OK, wyślę ci żart o TCP. Potrwa on 10 sekund, zawiera dwie postacie, nie ma miejsca wydarzeń, kończy
W dzisiejszych sieciach UDP działa już calkiem sprawnie. Nawet przez zespół openVPN jest zalecany w większości przypadków ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tak czy inaczej plus za wpis ( )
@cakkas: nie no ale tak serio serio, to chyba powinno być raczej:

Pakiet TCP wchodzi do baru:

- Poproszę piwo.
- Proszę, oto piwo, czy potwierdzasz, że to jest piwo?
- Nie, nie potwierdzam, spróbuj jeszcze raz
- Proszę, oto piwo, czy potwierdzasz, że to jest piwo?
- Tak, potwierdzam. Frytki do tego.

?

No tak serio pytam, skąd pomysł, że to barman ... nie wiem... potwierdza żądanie? Strzelam, że czegoś
W dzisiejszych sieciach UDP działa już calkiem sprawnie. Nawet przez zespół openVPN jest zalecany w większości przypadków ( ͡º ͜ʖ͡º)


@sheepman: to akurat nie dlatego jest zalecany przy OpenVPN…

Używanie VPN-a na warstwie VPN znacząco przyśpiesza działanie VPN-a. TCP powoduje problem podwójnej retransmisji pakietu. W razie utraty, VPN zrobie retransmisję i protokół wewnątrz VPN-a też zrobi retransmisję - co znacząca wszystko opóźnia.

Przy użyciu UDP pakiet
@cakkas: Za każdym razem przypomina mi się ten dowcip jak mówię kasjerowi, że zapłacę kartą i mamy identyczny dialog. Nie wiem czemu ale jest tak w większości przypadków :D
@cakkas: #!$%@?, wszedłem sprawdzić czy serwis żyje a tu cyk w temacie xDD

zauważyłem różnicę między TCP a rozmową dwóch ludzi

otóż tcp potwierdza tylko to co usłyszał

a człowiek jak czegoś nie dosłyszy, to powtarza fragment, którego nie jest pewien, i czeka na odpowiedź nadawcy "tak" albo retransmisję

chyba, że nic nie zrozumiał, to wtedy mówi "możesz powtórzyć?"

całkiem wydajne rozwiązanie na łączach o niskiej utracie danych

ale nie gwarantuje