Wpis z mikrobloga

Skąd w ogóle to przekonanie w UE, że trzeba przyjmować jakichkolwiek migrantów? I jednocześnie procedura relokacji pokazuje, że nikt ich do końca nie chce. To może umówić się, że po prostu nie przyjmujemy z automatu nikogo? Na świecie, jakieś 4-5 mld ludzi żyje na gorszym poziomie niż w UE, co gdy wszystkim się zamarzy migracja?

#ue #imigracja
  • 74
  • Odpowiedz
Skąd w ogóle to przekonanie w UE, że trzeba przyjmować jakichkolwiek migrantów?


@sprzedam_nerke: Przedsiębiorcy i kapitał generalnie chce mieć taniego pracownika, no i albo przekonuje polityków przez media, albo wprost korumpuje/lobbuje, by tak się działo. A jeszcze rzuci się odpowiedni spin do mediów (które też ten kapitał kontroluje), to co mniej inteligentni będą doszukiwać się winy w lewicy i elo, czas na csa xD
  • Odpowiedz
@sprzedam_nerke: przecież oni nielegalnie, bez kontroli przekraczają granicę na pontonach. No i jak już są to trzeba coś zrobić. Dać im namiot, żarcie, cokolwiek bo zaczną plądrować północne Włochy. Oczywiście zaraz ktoś mi tutaj napisze "deportować ich!!!". Super pomysł ale, cytując klasyka, wiesz jak trudno jest złapać w siatkę silnego, zwinnego murzyna? No zajebiscie trudno. Zwłaszcza jak nie chce wracać do Afryki. A nawet jeśli go złapiemy to co dalej? Kupić
  • Odpowiedz
@sprzedam_nerke byl kiedyś taki filmik, który widziałem wiele lat temu. Był na nim wywiad z panią z żymu, która w przypływie niepojętej szczerości opowiadała różne niestworzone rzeczy. Miedzy innymi o tym, ze jej nacja zadecydowała, że Europa będzie multikulturowa i musi się z tą decyzją pogodzić. Będzie nas czekać wielka transformacja, której przewodzić będą żymianie.

Pamietam jak się śmiałem z tego filmiku, że jedyne czego mu brakuje to żółte napisy, a ja
  • Odpowiedz
@djtartini1: @wstanczyk: Doświadczenie pokazuje, że inżynierowie i lekarze z Somalii i innych krajów Czarnego Lądu są raczej słabymi pracownikami. Gdyby wasza teoria nie była dziurawa, to importowalibyśmy tylko Pakoli, Arabów i innych indoeuropejczyków.
  • Odpowiedz
@sprzedam_nerke: panowie bo wy nie rozumiecie do końca z czego utrzymuję się kraj. Gospodarki krajów zachodnich są nadmuchane ponieważ kupują wszyscy ich obligację i pożyczają im kasę bo każdy myśli że tu będzie tylko coraz większy przemysł i będzie coraz lepiej tylko że nie będzie (i inwestorzy zaczęli to zauważać) bo nie będzie komu pracować i aby to utrzymać (pozorny rozwój) musimy mieć w pytę młodych i chętnych ludzi do pracy
  • Odpowiedz