Wpis z mikrobloga

@nikifor

Słuch to jedyny sposób dowiedzenia się, że coś jest za nimi. Przez ramię lepiej niech się nie oglądają, bo najczęściej kończy się to wyjechaniem dwa metry w lewo.


Jeśli ktoś ma problem z oglądnięciem się za siebie na rowerze, to niech lepiej wybierze spacer...
  • Odpowiedz
Wiecie, że te te zajebiste lusterka są potrzebne, bo c---a widzicie po odwróceniu głowy w przeciwieństwie do rowerzysty, który ma lepszy przegląd. Siedzi wysoko, żadne słupki, zagłówki mu nie zasłaniają niczego, a brak pasów i oparcia nie krępuje ruchu i może się rozglądać. W przyzwoitym aucie niewiele słychać ulicy poza klaksonami i syrenami. Macie skrzywiony pogląd, bo opieracie go na własnych doświadczeniach - wożenia się 20 letnimi parchami tak dziurawymi od rdzy,
  • Odpowiedz
@graczu: a tak serio to co wam pomoże usłyszenie że jedzie samochód za wami? Brace for impact? Bo ja nie czaje tego. Jadę rowerem przy krawędzi, oglądam się i nie ma żadnego problemu. Co z tego że słyszę samochód? Mam mu zjechać z drogi czy jak? Czy może wjechać pod koła? Poza tym w mieście w ruchu ulicznym słyszysz szum samochodów cały czas.

Serio, nie mówcie że jeździcie na słuch
  • Odpowiedz
Musisz być niesamowicie wrednym debilem :)


@kkk240: A już wiem, zakuł cię ten wątek o kierowcach cipkach co nie potrafią wyprzedzić rowerzysty? Nie martw się, poćwiczysz to się nauczysz.
  • Odpowiedz
Calkowita bzdura. Sluchawkami "zatykasz" sobie uszy i ograniczasz dzwieki praktycznie do muzyki


@Cryptonerd_io:
Nie wygląda to ani na słuchawki dokanałowe, ani na nauszne zamknięte z dobrą izolacją (jak AKG K 518), to są małe słuchawki nauszne z klipsem jak na przykład KOSS KSC75 (picrel), które wygłuszają dźwięki otoczenia w stopniu niemalże zerowym. Dużo bardziej izolujesz się od otoczenia w samochodzie z zasuniętymi szybami.
F.....r - > Calkowita bzdura. Sluchawkami "zatykasz" sobie uszy i ograniczasz dzwieki...

źródło: comment_KhEyiBcxxBKGznb4P9WOJHcWpJK8SLcH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Poziom slyszalnosci rowerzysty w sluchawkach odpowiada mniej wiecej temu dla kierowcy w samochodzie z zamknietymi szybami i z radiem.


@slozubn: w słuchawkach nawet więcej i lepiej słychać otocznie niż w samochodzie. Zakładając, że ktoś nie słucha na pełną głośność bo wtedy i tu, i tu nic nie słychać.
  • Odpowiedz
@graczu: czasem zdażyło mi się jechać słuchając muzyki przez słuchawki ale zwykle jechałam z jedna słuchawka żeby mieć kontakt z otoczeniem ( ͡° ʖ̯ ͡°) głupich nie sieją
  • Odpowiedz