Wpis z mikrobloga

150kg OHP seated. I po co ja mam ćwiczyć barki lol. I to jako drugie ćwiczenie po robieniu 1rep maxa w close grip bench press. Barki to ja mam wyciskacza ~270kg. A w ogóle ich nie ćwiczę, na palcach jednej ręki można policzyć ile razy robiłem jakiekolwiek wyciskanie na barki w tym roku.

A podobno naturalnie się nie da robić wyników i szybko progresować.

Dzisiaj jako główne ćwiczenie poszło, wyciskanie wąsko 1rep max. Poszło 198kg bardzo łatwo i będąc pazernym dołożyłem aż do 208kg, niestety w 3/4 ruchu sztanga stanęła, kilka sekund walki i niestety porażka. Potem 1rep w OHP seated, poszło 150kg naprawdę nie tak trudno. Dopiero po tym zorientowałem się że NIE ZAŁOŻYŁEM PASA do żadnej serii wyciskania na płaskiej ani siedząc. Z pasem jestem pewien że to 208kg by poszło easy. Cóż następnym razem zrobię ogromny PR :)

Fajnie że te barki są tak silne u mnie, ale z drugiej strony to jest PROBLEM. Oznacza to że mam ogromną dysproporcję, co może doprowadzić do jakiejś kontuzji (chociaż bardzo dbam o zdrowie i stabilność barków), więc muszę jeszcze ekstremalniej katować triceps/plecy żeby zwiększyć swój wycisk na płaskiej. Powinienem też ograniczyć trening barków, ale ja nawet teraz ich NIE ĆWICZĘ, robię czasem jakieś śmieszne wznosy 10-15kg, i tyle.

I tutaj jeszcze progres w CG bench press i db bench press

Grudzień
close grip bench - 181kg
Db flat bench - 52,5kg x 15r

Marzec
close grip bench - 193kg
DB flat bench 52,5kg x 20r

Obecnie
close grip bench - 198kg(bez pasa)
DB flat bench 57,5kg x 23r

Jeszcze rozwijając kwestie pasa w wyciskaniu, on pozwala na utrzymanie większego ciśnienia w jamie brzusznej, co przekłada się na zwiększenie stabilności i łatwiejsze jej utrzymanie, oraz na większą dynamikę "wyjścia" z klatki, po prostu eksplozywniej można rozpocząć fazę koncentryczną przynajmniej tak jest u mnie, a to pozwala łatwiej pokonać sticky pointy.
Z drugiej strony gdy stosujemy większy mostek pas może przeszkadzać w odpowiednim ułożeniu, więc coś za coś :)

Cały trening

Close grip bench press - 160x1 180x1 198x1 208x0
OHP seated - 70x5 90x3 110x1 130x1 145x1 150x1
BB floor ext - 50x6 60x6 70x6 80x6
Seal rows narrow grip - 90kg 4x8 (muscle focus)
Lat pulldown neutral grip 4x8
1h triceps pushdown 4x10

Btw, bez harpuna lepiej nie podchodzić

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - 150kg OHP seated. I po co ja mam ćwiczyć barki lol. I to jako drugie ćw...

źródło: comment_qy58DyL1bTtOy70v7wncCIEs55SgfUWB.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
a nie myslales o jakichs zawodach? Jak taki szybki progres robisz to jak dojdzie jeszcze motywacja na zawodach to juz w ogole beda ladne rekordy ;)


@johnmorra: Wiesz ja uważam że wyniki robione na siłowni, w garażu się NIE LICZĄ, bo tylko wyniki z zawodów są "legitne" więc prędzej czy później na pewno wystartuję. Ale jestem tak ogromnym leniem, że póki co mi się nie chce, nie wspominając że cały czas
  • Odpowiedz
@Brzozaa: Wiesz, żaden spoter nie uratuję cię przy takim ciężarze jak coś pójdzie naprawdę nie tak, ja mam klatkę, i zabezpieczenia, piny albo łańcuchy :) Przy pewnych ciężarach trzeba być gotowym na najgorsze. Nie wspominajac już o komforcie psychicznym wynikającym z zabezpieczeń.
  • Odpowiedz