Wpis z mikrobloga

U mnie w rodzinie - kuzyn dziadka, który wyszedł za Ukrainkę i miał z nią dzieci został przywiązany do drzwi stodoły i spalony żywcem razem z żoną i dziećmi (Ukrainka-żona za zdradę została spalona razem z nimi). Tata opowiadał mi to dopiero kilka lat temu, a dziadek dopóki żył to jak słyszał o Ukraińcach to zawsze klął pod nosem.

#wolyn #4konserwy #historierodzinne
  • 109
@cameel_: tekst jest ciekawy ale całe wrażenie i wiarygodność psuje ostatnie stwierdzenie:

Wiem z pewnych źródeł, że bojówki kibolskie finansowane są z Moskwy.


No takiego debilizmu nie spodziewałbym się nawet od TVN.
@cameel_ oczywiście, ale w przypadku Rusi Kijowskiej nie ma bezpośredniego połączenia z dzisiejszą Ukrainą. Np. jeżeli weźmiesz historię Polski to od państwa Mieszka do współczesności widać ciągły twór państwowy, który transformował na przestrzeni dziejów. Nie znajdziesz czegoś takiego w historii Ukrainy. Żeby nie było, to się tyczy wielu państw, a nie tylko Ukrainy, po prostu od uzyskania niepodległości próbują na siłę udowodnić, że są "wspaniałym starożytnym narodem z wieloma wiekami tradycji i
@Merytoryczny2 Ja też niedawno dowiedziałem się, że mój pradziadek został zamordowany przez UPA. Porąbali go siekierami. Prababcie przywiązali do drabiny na później. Ich córce (a mojej babci) udało się schować na strychu. Na szczęście ludzie z wioski usłyszeli krzyki i udało im się przegonić bandę, a jeden z tych którzy przybiegli na pomoc został drugim mężem prababci.
zarzuciłeś vind coś czego nie powiedział (dorzucam screena jakbyś miał wypierać) więc


@adibor: Więc czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Podobnie jak on.

Bo zarzuciłem mu kontynuowanie odpowiedzialności zbiorowej, którą wprowadził revoolution.

Relatywizm polegał na tym, że narracja brzmi: "mord to mord", więc Polacy są też odpowiedzialni. Czym zrównuje winy nieporównywalne.
3. (Najbardziej prawdopodobne) jak typowy prawak będziesz odwracał kota ogonem i uciekał od odpowiedzialności


@adibor: Zaś to jest inną twoją manipulacją. Najpierw wprowadzasz do dyskusji w ogóle niemerytoryczne epitety typu "prawak", a za chwilę się zleci reszta lewaków, którzy będą pieniaczyć, że w ogóle takie epitety są używane.

Typowe lewactwo jest typowe.
1. Ukraińcy w tamtym czasie mordowali, bo "zarazili się" nazizmem, obudziła się w nich świadomość narodowa w chory sposób.
2. Mordowali w sposób zorganizowany, masowy, brutalny, nieludzki. Kobietom ciężarnym rozcinali brzuch, wyciągali dziecko, wkladali kota i zaszywali.
3. Mord jest mordem - jest różnica jeśli zabijesz 100 osób, a 10000 osób. Jest różnica jeśli zabijesz strzałem w głowę, a zabijesz w taki #!$%@? chory sposób jak Ukraińcy. Oni nie zabijali, oni zpreparowali
Bo zarzuciłem mu kontynuowanie odpowiedzialności zbiorowej, którą wprowadził revoolution.


@MiKeyCo na podstawie?

"mord to mord", więc Polacy są też odpowiedzialni.


Aha już wiem, na podstawie własnych urojeń

. Najpierw wprowadzasz do dyskusji w ogóle niemerytoryczne epitety typu "prawak", a za chwilę się zleci reszta lewaków, którzy będą pieniaczyć, że w ogóle takie epitety są używane. Typowe lewactwo jest typowe.


XDDDDD. Ty to chyba naprawdę musisz być napruty, albo głupi poza wszelką skalę.
@MiKeyCo:

Jednym z kardynalnych błędów Polski i Polaków jest to, że chcieliśmy być miłymi misiami o romantycznych ideałach. To się nie sprawdza. Powinniśmy bardziej dbać o własne interesy, dobrych nagradzać, złych bez litości karać.


Wydaje mi się, że nacjonalizm troche Ci przeżarł głowę. Wchodzisz w jakąś dziwną retorykę na temat karania za zbrodnie, sprawedliwość dziejową nie widząc że tak naprawdę niczemu innemu to nie służy niż pogłębieniu konfliktu. Agresja i nienawiść
@MiKeyCo

Typowe lewactwo jest typowe. Najpierw prostacko atakuje, a potem pieniaczy, że ktoś inny jest niemerytoryczny albo, że ich nie szanujo

Lewacy to hipokryci. Stosują metody, które tępią albo wyszydzają u innych. Bo pyszałkowato czują się leps


Ale ty masz świadomość, że sam robisz DOKŁADNIE to co napisałeś? To tyle z mojej strony, bo i tak dalsza dyskusja nie ma żadnego sensu.
Wydaje mi się, że nacjonalizm troche Ci przeżarł głowę.


@regularmike: Jesteś prostakiem i pomawiasz. Idąc twoim stylem - pycha wyżarła ci mózg.

Wchodzisz w jakąś dziwną retorykę na temat karania za zbrodnie, sprawedliwość dziejową nie widząc że tak naprawdę niczemu innemu to nie służy niż pogłębieniu konfliktu.


Łżesz, czytać ze zrozumieniem nie potrafisz albo celowo manipulujesz. Bo nigdzie tak nie napisałem, walczysz z postawionym przez siebie chochołem.

Agresja i nienawiść


Tak,
Dziwne że nikt Litwy nie rozlicza tak jak Ukrainy.


@Urojony_programista: Tylko dlatego, że polski odwet nastąpił natychmiastowo i zamknęło to sprawę nie dopuszczając do masowych mordów i dalszego rozlewu krwi z obu stron. Choć jest to pamiętane.

Może właśnie przerażające liczby ofiar i masowość uczestniczenia cywilów Ukraińców czynią z Wołynia ludobójstwo.
@MiKeyCo: Dobrze, po Twoim agresywnym stylu wypowiadania sie i odpowiadania na moje zarzuty w sposób mający mnie skłonić do wejścia z Tobą w dyskuję na Twoich warunkach przekonałem się że jedyne co masz na celu pisząc na tym portalu to nakręcanie gównoburzy.
Było kilka lat temu że ukraińscy kapłani napisali list że słowami "wybaczamy i wy nam wybaczcie". To cały wykop się pluł że jak oni śmieją. Z takim podejściem to nigdy nikt z nikim się nie dogada.


@Urojony_programista: Zakładanie, że Ukraina chcą się dogadać z Polską XDDDDDDD Ja się wcale nie dziwię, że "cały wykop się pluł", bo już pomijając fakt że stawianie znaku równości pomiędzy ludobójstwem Polaków na Kresach a akcjami