Wpis z mikrobloga

Mirki, sprzedaje mieszkanie. Wystawiłem je sam na otodom i dzwoni lawina pośredników, przychodzą ze swoimi klientami i ofertami mówiąc, że jeśli ich klient je kupi to mam im zapłacić 2%.
Czy w tym przypadku nie powinien płacić tylko kupujący skoro zleca pośrednikowi szukanie? Co myślicie? W internecie zdania podzielone
#nieruchomosci #wroclaw #posrednicynieruchomosci #posrednicy
  • 80
@Rad-X: Wciskać umowę wciskają. Pytanie tylko czy są w stanie Cię dojechać jak kupisz bezpośrednio od właściciela.

Po pierwsze nie wiem jakby mieli to ogarnąć i sprawdzić. Sprawdzając księgi wieczyste? RODO ich zablokuje. Notariusz? Za dużo żeby wiedzieć o wszystkich.
Po drugie: Czy te umowy są w ogóle warte? Nie wiem, niech ktoś mądrzejszy ode mnie się wypowie.
Wystawiłem je sam na otodom i dzwoni lawina pośredników, przychodzą ze swoimi klientami i ofertami mówiąc, że jeśli ich klient je kupi to mam im zapłacić 2%.

@Malysyrek: jak Ci pisali, nie ufaj temu. Ten klient albo nie istnieje albo jest podstawiony - podpiszesz umowe posrednictwa i klient sie rozmysli, a wtedy Ty masz problem

A posrednikom mow wprost, Ty ich nie wybrales, nie potrzebujesz ich pomocy, jak maja klienta niech