Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@AtoMan:

można odciągnąć pokarm (a nawet trzeba, bo produkcja pokarmu nie jest zsynchronizowana z dzieckiem - szok i niedowierzanie :P), a "na mieście" użyć butelki.

Jest niestety cała masa dzieci, które odrzucają butelkę i nie ma za bardzo wyboru - trzeba podać pierś. Częste są też sytuacje, że laktatorem nie ściągnie się odpowiedniej ilości pokarmu, a dziecko bez problemu to zrobi.
@asffaf: z przykrywaniem się też bywa kłopot.
  • Odpowiedz
@Bibub: pamiętam przypadki jak matki były wypraszane do pokoju matki, lub co gorsze - do toalety, bo ktoś nie chciał na to patrzeć. Czaicie karmić dziecko w publicznym kiblu?
Ale takie obnoszenie też mi sie nie podoba, trzeba mieć klasę. Matka też nie chce świecić swoim cycem, tylko zrobić co trzeba i tyle.
  • Odpowiedz
@VCO1: Ja osobiście mam wywalone. ale takie "akty desperacji" i niedobory atencji mnie w-------ą.
Jak wie lepiej to po co to pokazuje światu? Nie może zwrócić uwagi tym, którzy mają z nią problem gdy to robi, tylko wychodzi i zaczyna pieprzyć jej oświecone prawdy na śmiesznym portalu dla kobiet?
  • Odpowiedz
  • 16
@AtoMan

można odciągnąć pokarm (a nawet trzeba, produkcja pokarmu nie jest zsynchronizowana z dzieckiem - szok i niedowierzanie :P)


Laktacja zasadniczo świetnie się dostosowuje do potrzeb dziecka właśnie wtedy, gdy nie jest zaburzana sztucznym odciąganiem pokarmu czy dokarmianiem sztucznym.
  • Odpowiedz
@AtoMan: Bardzo ciekawe "nowinki" na temat karmienia piersią, typowe "nie znam się, ale się wypowiem" ( ͡º ͜ʖ͡º) A teraz kilka faktów:
1. Produkcja pokarmu jest zsynchronizowana z dzieckiem. Działa tutaj prawo popytu-podaży. Im więcej dziecko ssie, tym więcej mleka matka produkuje i w drugą stronę - jak matka karmi rzadziej, to produkcja spada. Produkcja dostosowuje się nawet do pory dnia, dzięki czemu matka jest w stanie np. od 8.00 do 20.00 karmić co 2h, a między 20:00 a 8:00 tylko raz i c---i jej nie wybuchną od nadmiaru mleka.
2. To nie jest tak, że siadasz z laktatorem i odciągniesz sobie mleko na dodatkową porcję ot tak, bo (patrz punkt pierwszy) ilość mleka jest dostosowana do potrzeb dziecka, a nie do "dziecka i ekstra porcji na wyjście". Oczywiście (w teorii) możliwe jest rozkręcenie laktacji w przeciągu kilku dni za pomocą laktatora, jednak w praktyce nie wszystkie p----i współpracują z tym sprzętem, bo to tylko sprzęt, a nie dziecko ;) Jedna ściągnie ręcznie, inna laktatorem z Medeli, trzecia z Canpolu, czwarta ręczną pompką, a piąta nie ściągnie wcale. Z tego samego powodu laktatorem nie da się zmierzyć ilości mleka w piersiach. Wypływ mleka (indukowany przez wyrzut okcytocyny w organizmie matki) pobudza też widok dziecka, jego zapach, dotyk, a laktator nie jest w stanie tego imitować.
3. Nawet jak już masz ściągnięte mleko w butelce, to nie każde dziecko je wypije. Bo jak jest mama, to musi być z cycka, choćby miało paść z głodu. Można próbować podać łyżeczką, strzykawką, kubkiem (nie zaburzą odruchu ssania, a przy butelce jest takie ryzyko), ale i tutaj sukces nie jest gwarantowany. A jak nie ma mamy, to jest różnie - są i takie maluchy, którym podasz mleko tylko na śpiocha... albo wcale ¯\_(ツ)_/¯
4. Nie, nie trzeba po karmieniu ściągać mleka, chyba że kobieta chce zaryzykować nadprodukcję, zastoje, a na koniec
  • Odpowiedz
ja tam mam wyebane ( ͡° ͜ʖ ͡°) za darmo cycka można zobaczyć xD


@ryohei: No właśnie nie za bardzo bo zbyt długie spojrzenie lub zbyt częste zerkanie może przysporzyć ci łatkę obleśnego zboka. Jak ktoś ma problem z kontrolowaniem swojej percepcji to najlepiej się z takiej sytuacji szybko ewakuować bo jest to niezręczne jak próba znalezienia neutralnego punktu zawieszenia wzroku w autobusie - zawsze kątem
  • Odpowiedz
nie wiem, dla mnie to też jakoś takie naturalne.Matka karmi dziecko.Nie wiem czemu kogoś to może oburzać.Serio


@raceman: Powoływanie się na subiektywne gusta i przyjętą "normę". Tak to se może normik z normikiem gadać i zbyt dużo z tego nie wywnioskują. Wszystkie odstępstwa od normy spychane są do szuflady tabu z etykietką "nienormalne" i "popsute". Większość ludzi żyje w swoim prostym świecie gdzie zło jest niewytłumaczalne, dobro zawsze zwycięża i
  • Odpowiedz