Wpis z mikrobloga

@AtoMan w latach 90 dominowalo przekonanie, że mleko sztuczne jest lepsze od naturalnego, w ogole kobiety generalnie mało karmiły piersią, a nawet już 2-3 miesięczne niemowlęta były karmione mlekiem krowim co przy obecnym stanie wiedzy jest nie do pomyślenia;)

Teraz już wiemy, że najlepsze jest mleko matki. To zle, ze wspolczesne kobiety chcą łączyć karmienie piersią z normalnym życiem? Nie chcą być zakladniczkami we własnych domach?

Jakos nie widzialam jeszcze kobiety
  • Odpowiedz
@Bibub: na pewno dziecku się super szamie takie gorące mleko w pełnym słońcu... To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że zrobiła to dla atencji, a nie "dobra" dziecka, bo powinna jednak schować się gdzieś do cienia...
  • Odpowiedz
najwyraźniej moja wiedza sprzed 20 lat się zdezaktualizowała ;


@AtoMan: i to bardzo :) ale to juz Ci kolezanka @tommelise pieknie wyjasnila.

A czy odciagniecie jest problemem.. dla mnie jest. Jest to bardzo niewygodne, przy ustabilizowanej laktacji odciagneicie odpowiedniej ilosci mleka dla niektorych kobiet jest nieosiagalne, dla innych trudne. Ja osttanio musialam wyjsc na badania, mlodym zajmowala sie mama. Mialo mnie nie byl ok.5-6h, wiec przy upalach istniala mozliwosc, ze syn bedzie chcial jesc dwa razy (oczywiscie makarmilam go przed samym wyjsciem), czyli pasowalo mi odciagnac okolo 200ml mleka.
Razem laczyc mozesz mleko z ok.12h, nie powinno sie odciagac po kazdym karmieniu. Z kolei z racji upalu, syn pil sporo i choc jednego dnia udalo mi sie ladnie odciagnac, tak drugiego z 5 chyba odciagan
  • Odpowiedz
@Hiuiro: nie pisałem o dziecku ssajacego cycka, tylko o cycku, to raz, a dwa nic nie pisałem o stojącym benizie, tylko o darmowym cycku do zobaczenia, to dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nacpanazielonka: a jak naprzeciw siedzi starsza pani z krzyzowkami? albo uczen czytajacy ksiazke?
To przeciez ani sie nie gapisz, ani ne odwracasz ostentacyjnie wzroku raczej, prawda? :)
Traktuj to tak samo, jak kazda inna osobe/czynnosc.
Zreszta - zazwyczaj taka matka nie rozglada sie, czy ktos sie gapi albo czy nie odwraca wzroku..
Ja tam skupiam sie na dziecku, zeby jak najmniej je rozpraszalo plus staram sie unikac wlozenia raczek do oka/ucha/ust
  • Odpowiedz
@Bibub: nie żebym się jakoś podniecał całą nagonką na karmiące marki, ale mam takie:

żądaj od ludzi, żeby nie czepiali się karmienia, bo to normalne

chwal się tym na instagramie i rób z siebie bohaterkę, bo wykonujesz swój obowiązek opieki nad dzieckiem


Pick one
  • Odpowiedz