Wpis z mikrobloga

@PikPak: w sumie zapytałem z ciekawości, trochę #!$%@? bronić się nożem, czy to ze względu na bezpośredni kontakt co już jest niebezpieczne, czy to przez barierę psychologiczną że decydujesz się na to że możesz kogoś pociąć lub zabić. A wiadomo że jak już wyciągasz nóż to musisz być gotowy go użyć.

Najlepiej chyba mieć gaz prod. USA (bezpieczeństwo i skuteczność) i ewentualnie kose w drugiej ręce (tak ostatecznie i jak ktoś
  • Odpowiedz
@LanaDelRey: no ogolnie noz pod tym wzgledem jest szansy bo sa dwie opcje

- napastnik sie przestraszy i odpusci.
- walka a obrazenia nozem sa paskudne no i istnieje ryzyko, ze jesli przegrasz to twoj noz ostatecznie potnie ciebie

Nie polecalbym noza do samoobrony.
  • Odpowiedz
@4833478: W pełni się z Tobą zgadzam, to jest skrajny absurd, że dalej jest mnóstwo takich bzdurnych przepisów, podobna głupota jest z kuszą, którą możesz mieć tylko na pozwolenie(BTW: ciekawe czy ktoś w ogóle wydaje takie pozwolenia?), podczas gdy czarnoprochowca możesz posiadać bez żadnych uprawnień. Gdzie tu sens?
  • Odpowiedz
– pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy


@Polinik: A po prostu kij bejsbolowy kiedy nie jestem graczem w bejsbola nawet amatorsko w bagażniku auta mogę wozić? Nie będzie przypau jak szkieły zatrzymają? Kiedyś mi kazali otwierać bagażnik.
  • Odpowiedz
@LanaDelRey: Chyba do 1-1,5 potem chyba tylko ćwiczebne jak katany po 1,5m, a no i ogólnie nie polecam w Kielcach sprężynowych bo się do nich czepiają ale w sumie mieliśmy ich razem z kolegą wszystkich w kurtkach 15. Także niektóre było widać. A no i kominiarki też nie pomagają.
  • Odpowiedz
@LanaDelRey chodząc z taką kaburą na wierzchu wyglądałbyś jak debil. Kup sobie jakiegoś folderka, są setki wzorów, jak chcesz mieć taką kosę do przecinania pancerzy czołgów to zobacz noże extrema ratio albo medforda. Także repliki. Fajne taktyczne blaszki ma też Microtech,szczególnie te odpalane i chowane sprężynowo. Sam używam Combat Troodon. Polecam.
  • Odpowiedz
@LanaDelRey: jest legalne, możesz chodzić nawet z samurajskim mieczem u nas w kraju, ale bez sensu z takim chodzić, kupic sobie folderek składany i tyle. Np w Niemczech już jest problem, nie mozesz nosić noża ze składanym ostrzem (otwieranie 1 ręką) i automatyczne też odpadają, tylko tzw. slip jointy (klasyczne scyzoryki) można tam mieć, także w Polsce wyjątkowo łagodnie.
  • Odpowiedz
Można nosić. Choć ten model bym odradzał ze względu na nieporęczność - w warunkach miejskich optymalny to jakiś składany sprężynowiec (folder).


@PikPak: @LanaDelRey: Sprężynowy to dobry wybór.
Ja mam taki od Kandara.

Długość ostrza: 8,5cm Długość rękojeści: 12 cm

Długość całkowita: 21,5 cm Materiał ostrza: stal 440 steel

Waga: 207 gram


Ten z prawej 3 razy mi już ratował tyłek. 2 razy wystarczyło samo wyciągnięcie, w jednym przypadku prawie doszło
Migfirefox - > Można nosić. Choć ten model bym odradzał ze względu na nieporęczność -...

źródło: comment_6Pa0hxSTbLwnculVZgGsPcnPJUI3Kddj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz