Wpis z mikrobloga

Próbowałam dzisiaj biegać. Kondycja bardzo słaba, więc momentami mogłam wyglądać dziwnie - nogi trochę odmawiały posłuszeństwa, gorąco, twarz czerwienieje. Robiłam przerwy, ale 2 km udało się pokonać. Oczywiście ktoś musiał mnie zaczepić. Padło na jakichś typów jadących BMW, śmiechom nie było końca. Do czego zmierzam? Kurczę, czy naprawdę tak trudno się powstrzymać? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeżeli źle wyglądam, to pracuję nad sobą, staram się przełamać pewne bariery. Nie każdy urodził się z ponadprzeciętnymi umiejętnościami sportowymi. A ja jestem akurat takim człowiekiem, który przejmuje się opinią innych. Chciałam wracać do domu, ale jakoś dałam radę. Musiałam się wyżalić, już mi trochę lepiej.
#bieganie #gorzkiezale
  • 113
@nucer z programem treningowym, który w 8 tygodni sprawia, że z kanapowego lenia stajesz się osoba, ktora jest w stanie przebiec 5km lub 30 minut bez przerwy.
@schantelle: Nawet jak widzę kogoś 150kg+, który jest aktywny np. Nieporadnie próbuje jeździć lub pływać zawsze mu kibicuję. Mówię sobie w myślach "Dasz radę stary, jesteś o mile przed tymi co teraz w siedzą w domu i wcinają chipsy!".

Patusy z wybitymi zębami, zniszczonymi wątrobami od amareny są niczym. Ich śmiechy są niczym, słowa, egzystencja też. Tylko tlenu szkoda (,)
@schantelle: WTF jak można być tak #!$%@? żeby zaczepić kogoś kto ćwiczy i jest zmachany XD Godne pochwały jak ktoś pracuje nad sobą, nigdy bym nie pomyślał że nawet największa patologia by tak zrobiła. Nie przejmuj się i pracuj dalej, co wyćwiczysz to twoje!
@patrzpan: raczej ogólnie o niszczeniu stawów. Chociaż moim zdaniem zależy to bardziej od wytrenowania i doświadczenia, w sensie ważne jest przyjmowanie porad od osób doświadczonych, a wtedy każdy będzie w stanie zacząć. Nie mówię o skrajnych sytuacjach.
@schantelle 2km serio ? Ale graty za chęci bo to jest najważniejsze. Podobno( kolega który biega) opowiadal by po treningu opłukać nogi lodowata woda ponieważ poprawia się ukrwienie( nie wiem ile w tym prawdy). Za 2 dni będzie 2.2 km . Ja z swojej strony polecam od czasu do czasu brania udziału w biegach amatorskich. Ja jak wspomniałem jak zrobiłem 1 trening to miałem czas 38 min( na 5,2 km) ale podczas
@schantelle rób minimum 4 km na początek 3 razy w tygodniu. A jak nie masz siły to rób przerwy ale marsz A nie stanie w miejscu. Innymi się nie przejmuj. Robiąc kilometr jesteś o krok dalej od tych co siedzą.
@Wjolka: no az tak ciekawej odpowiedzi sie nie spodziewalem, ale jednak nie ma to jak zapytac kogos zwiazengo z medycyna
ja tylko moge dodac ze prawdopodobnie duza ilosc kontuzji i przy bieganiu i przy sportach zespołowych prawdopodbnie występuje przez duży 'impakt'(nie wiem jak te siły sie po polsku nazywaja, pewnie podobnie).
Czyli po prostu duże siły działające w krótkim czasie.
Bo np sporty silowe w stylu trojboju czy kulturystyki sa jednymi
@schantelle Biegaj, biegaj! Sam od dosyć niedawna regularnie śmigam, teraz godzinka dziennie rano. Jeśli bieganie kondycyjnie słabo to szybki, energiczny marsz na początek tez jest dobry, z czasem bedzie tylko lepiej i chwila momen, a 2km będą błahostką :3 Powodzenia! ()