Wpis z mikrobloga

Ja nie ogarniam jak można sobie prostego oszacowania nie zrobić? To się ciśnie samo na myśl. 21mln BTC. Cena to np. 300$. 21 000 000 x 300 = 6 300 000 000 $
Trochę mniej niż koszt programu 500+ ww roku 2018.
Kapitalizacja jak #!$%@?. W skali świata to niezauważalny drobiazg. Nic, anomalia. Dobra wycena na wyjątkową pierwszą tego typu rewolucyjną walutę.
Ja 10 minut po przeczytaniu o 21 000 000 szacowałem różne wartości. 1 mln$ za BTC to drobiazg w skali świata i fiatów. Baaa, nawet kapitalizacja całego złota rozłożona na BTC daje 5mln$ za 1 BTC

Dobra. 6 000$ x 21 000 000 = 126 000 000 000$
Majątek Bezosa, założyciela Amazona wart jest 112 000 000 000$
Ale #!$%@?, BTC nie urośnie bo nie. BO TO #!$%@? DUUUUZIA CYFRA, NO JAK NIE?!?!?! (ʘʘ)

W ogóle nie można patrzeć na 1 BTC i mówić że to drogo lub tanio. Liczy się kapitalizacja całości. Przecież BTC nie istnieje, BTC to umowna jednostka na 100 000 000 satoshi. Co gdyby Satoshi stwierdził że 1 BTC to 1 000 000 000 satoshi? To dziś 1 BTC kosztowałby 60 000 $ i co? To już by było mega drogo dla was?

Dam inne porównanie. zamiast złotówek będziemy się posługiwali wartością np PLX. No i 1 PLX to 10 000 000 zł.
Czyli byście mówili że ta waluta polska jest #!$%@?, jakaś droga? No #!$%@?. Średnia wypłata w Polsce to 0,0004 PLX!
Jaka napompowana bańka!!!!!! Ja #!$%@?ę #!$%@?ło ich.

Weźcie wy ludzie starjcie się użyć choć jednego zwoju umysłowego bo mam dość, #!$%@?. Powinniście mi donejtować za tłumaczenia a jeszcze opluwacie. Czy nikt nie potrafi samodzielnie myśleć? Polegacie #!$%@? na instynkcie? Wszystko trzeba podać jak na tacy?

Ale jak to cyberpunk gada to #!$%@? z logiką, to głupek z netu, pewnie #!$%@? i nagania. #!$%@? lemingi
Sorry, nie mam na myśli wszystkich oczywiście :) Wielu tu jest ogarniętych a nawet widzę ich coraz więcej...

#!$%@? ze sztuczną skromnością. #!$%@?ę, żądam opłat pro edukacyjnych:
bech32: bc1qwqsj9z4yrtv5sk2tdzms77crlfxfjmr5fluh0h
Standard: 1L2w9muo6Lj8dRXSJPGn9tbEjq1qe9EC9K

#kryptowaluty #bitcoin #ekonomia #inwestycje
cyberpunkbtc - Ja nie ogarniam jak można sobie prostego oszacowania nie zrobić? To si...

źródło: comment_kSfjooTrku5eXXtuaq4YYvpZfM0oKvo3.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
Polecam udac sie do jakiegos psychologa, wyobrazam sobie Ciebie jak majaczysz do siebie te zlote rady i #!$%@? sam do siebie ze czemu Ci ludzie sa tacy glupi #!$%@? bitcoin ludzie bitcoin nie widzicie kupujcie szypko #!$%@? czemu nie kupujecie.


@kooliber: z drugiej strony wiesz, skoro "zawsze" chodzi o wiarę i w przypadku spekulacji (bo do niczego praktycznie innego BTC nie służy) jeżeli @cyberpunkbtc stworzy nowych wierzących, (czasem zwanych
  • Odpowiedz
@r123: Ale fiat nie jest do tej gospodarki przypisany jako jedyny. Jeżeli weźmiesz kamień i przekonasz sprzedawcę żeby ci sprzedał za niego kiełbasę to z perspektywy gopodarki to też fiat. Ona nie wie co to, zadziałało tak samo i tyle. Taki kamień wprowadzony w obieg też wywże inflację na fiacie. Nie ważne czego użyjesz jako pieniadza.

BTC zastępuje fiata i wywiera na nim inflację jeżeli wchodzi w obrót gospodarczy. Jeżeli
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc:

Warren Ma połowę portfolio inwestycyjnego w bankach ;) sprawdź. Musi tak gadać...

Dzaidziuś Buffet ledwo kontaktujący to geniusz ale ci panowie to frajerzy i debile bo w wirtualny piniądz wierzą a nie że padnie i że to
  • Odpowiedz
przecież wiadomo, że problem z zużytą energią trzeba poprawić


Pół roku temu obsługa tylko złotówki kosztowała więcej niż prąd do obsługi BTC.
System bankowy pożera dziesiątki razy więcej energii niż BTC. Marmurowe kafelki w lokalach w centrach miast, miliony pracowników w lecie w garniturach i z klimatyzacja, floty samochodów, oświetlenia.
Tylko wydaje się że BTC dużo prądu żre. Ten prąd daje POW, nejlepsze zane ludzkości poświadczenie autentyczności, matematycznie gwarantujące autentyczność. Takie coś jest warte tego prądu. Z resztą po halvingach będzie coraz mnie wykopywanych btc, ilość koparek spadnie. BTC nie musi żreć tego prądu. Po prostu teraz się to opłaca i tyle.

wielkość
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc:
No i co to ma do mojego komentarza, ja tylko stwierdzam ze marnujesz czas na te #!$%@? z ktorego nic nie wynika zamiast zajac sie np. analiza kodu btc lub usprawnieniem lub wdrazaniem nowym pomyslow.
Nawet pawlo pomaga BTC robiac noda ln i opisujac tu jak mu to dziala. To jest produktywne a nie bez senswne wpisy nic nie wnoszace.

Co do dzieci 1% bogatych tego swiata to poczytaj
  • Odpowiedz
@LowcaG: Wiesz ja nigdzie nie pisze o cenie BTC i czy jest super czy nie, pisze o tym ze ludzie marnuja swoje zycie na takie nic nie wnoszace #!$%@?.
Ja np. po ciuchu kupuje BTC za jakas kwote i mam w dupie te wykresiki, nie zawracam sobie tym glowy bo wiem ze spedzajac czas na gapienie sie w wykresy moge zarabiac kase i spelniac marzenia.
  • Odpowiedz
@kooliber: Noda mam. Poczytaj dzisiejsze posty nawet chciałem zrobić w ramach testu usprawnienia zapychania kanałów małą sieć trzech nodów. Niestety ktoś już wpadł na ten pomysł wcześniej i to samo wymyślił.
Walka z mitami o BTC w społeczeństwie jest ważna.
  • Odpowiedz
Co do dzieci 1% bogatych tego swiata to poczytaj np. o corce Buffeta ktora wywalil z domu za lewackie myslenie i sie zalila ze nawet jej auta nie kupil.

Nie pisz mi o ludziach ktorzy nic nie osiagneli, a sa wspominani tylko ze wzgleu na nazwisko


@kooliber: I to ma świadczyć o tym że oni się mylą a Buffet nie?
Sorry to nie jest logiczna rozmowa. Nie ma sensu dyskredytować
  • Odpowiedz
Pół roku temu obsługa tylko złotówki kosztowała więcej niż prąd do obsługi BTC.


@cyberpunkbtc: eee... argument w stylu a u was murzynów biją ;)
Patrz w przyszłość.

Cała światowa sieć bitcoin do generowania kolejnych elementów zużywa rocznie tyle energii, ile potrzeba dla 3,4 mln
  • Odpowiedz
Sorry nie mam czasu, nie jestem cyborgiem, ale nadal powielanymi mitami się posługujesz. Nie twoja wina. Takie krążą. Później odpiszę...


@cyberpunkbtc: mitami? z chęcią poczytam(lubię inne punkty widzenia)
poczekam...
  • Odpowiedz
@LowcaG: Szybko nie wrócę. Ale wiesz ja #!$%@? z 5 naraz nie tylko z tobą i nie tylko dzisiaj. Jutro będę komuś odpisywał na podobne rzeczy, tak jest ciągle. Zacząłem już tworzyć takie wyjaśnienia niektórych kwestii. Może kiedyś opiszę wszystko i tylko będę mógł wklejać linki i odsyłać bo pisanie ciągle tego samego męczące.

Jak jesteś ciekaw to poczytaj to: tu dużo jest: https://steemit.com/@cyberpunkbtc

Lecę
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: ale btc ma się calkiem dobrze co tak #!$%@? panikujesz, to co widzimy teraz to moim zdaniem jedne z najniższych możliwych cen za które można bedzie kupić btc przez najbliższe lata, a panikowac to można gdyby cena spadła do granic jakichkolwiek opłacalności dla kogokolwiek
  • Odpowiedz
Szybko nie wrócę. Ale wiesz ja #!$%@? z 5 naraz nie tylko z tobą i nie tylko dzisiaj. Jutro będę komuś odpisywał na podobne rzeczy, tak jest ciągle. Zacząłem już tworzyć takie wyjaśnienia niektórych kwestii. Może kiedyś opiszę wszystko i tylko będę mógł wklejać linki i odsyłać bo pisanie ciągle tego samego męczące.


@cyberpunkbtc: czyli ktoś tu miał rację trochę, ze zużywasz na "walkę" dużo energii.
nie spieszy mi się, zwłaszcza, że :
- wiem, że nie ma matematycznych dowodów na zera w sha2 (czy tam sha2(Sha2) jakkolwiek),
- zużywa energii dużo też jest
  • Odpowiedz