Wpis z mikrobloga

Ja nie ogarniam jak można sobie prostego oszacowania nie zrobić? To się ciśnie samo na myśl. 21mln BTC. Cena to np. 300$. 21 000 000 x 300 = 6 300 000 000 $
Trochę mniej niż koszt programu 500+ ww roku 2018.
Kapitalizacja jak #!$%@?. W skali świata to niezauważalny drobiazg. Nic, anomalia. Dobra wycena na wyjątkową pierwszą tego typu rewolucyjną walutę.
Ja 10 minut po przeczytaniu o 21 000 000 szacowałem różne wartości. 1 mln$ za BTC to drobiazg w skali świata i fiatów. Baaa, nawet kapitalizacja całego złota rozłożona na BTC daje 5mln$ za 1 BTC

Dobra. 6 000$ x 21 000 000 = 126 000 000 000$
Majątek Bezosa, założyciela Amazona wart jest 112 000 000 000$
Ale #!$%@?, BTC nie urośnie bo nie. BO TO #!$%@? DUUUUZIA CYFRA, NO JAK NIE?!?!?! (ʘʘ)

W ogóle nie można patrzeć na 1 BTC i mówić że to drogo lub tanio. Liczy się kapitalizacja całości. Przecież BTC nie istnieje, BTC to umowna jednostka na 100 000 000 satoshi. Co gdyby Satoshi stwierdził że 1 BTC to 1 000 000 000 satoshi? To dziś 1 BTC kosztowałby 60 000 $ i co? To już by było mega drogo dla was?

Dam inne porównanie. zamiast złotówek będziemy się posługiwali wartością np PLX. No i 1 PLX to 10 000 000 zł.
Czyli byście mówili że ta waluta polska jest #!$%@?, jakaś droga? No #!$%@?. Średnia wypłata w Polsce to 0,0004 PLX!
Jaka napompowana bańka!!!!!! Ja #!$%@?ę #!$%@?ło ich.

Weźcie wy ludzie starjcie się użyć choć jednego zwoju umysłowego bo mam dość, #!$%@?. Powinniście mi donejtować za tłumaczenia a jeszcze opluwacie. Czy nikt nie potrafi samodzielnie myśleć? Polegacie #!$%@? na instynkcie? Wszystko trzeba podać jak na tacy?

Ale jak to cyberpunk gada to #!$%@? z logiką, to głupek z netu, pewnie #!$%@? i nagania. #!$%@? lemingi
Sorry, nie mam na myśli wszystkich oczywiście :) Wielu tu jest ogarniętych a nawet widzę ich coraz więcej...

#!$%@? ze sztuczną skromnością. #!$%@?ę, żądam opłat pro edukacyjnych:
bech32: bc1qwqsj9z4yrtv5sk2tdzms77crlfxfjmr5fluh0h
Standard: 1L2w9muo6Lj8dRXSJPGn9tbEjq1qe9EC9K

#kryptowaluty #bitcoin #ekonomia #inwestycje
Pobierz cyberpunkbtc - Ja nie ogarniam jak można sobie prostego oszacowania nie zrobić? To si...
źródło: comment_kSfjooTrku5eXXtuaq4YYvpZfM0oKvo3.jpg
  • 67
@cyberpunkbtc: fundamenty kolego, fundamenty,
coś jest warte tyle ile ktoś chce za to zapłacić,
ludzie muszą chcieć zapłać za btc, a będą chcieli nie dlatego że jest go mało i musi rosnąć, #!$%@? wielu rzeczy na świecie jest deficyt i jakoś nikt ich kupować niechce..
jezeli ludzie uznają że btc to bezużyteczna zabawka nerdów, nikt nie będzie chciał na nią wydać nawet centa
@cyberpunkbtc: może masz rację, skoro dzisiaj standard to celebryta np. rodzina Kardashian, czyli znani z tego że znani,
może i można wykreować wartość czegoś w oparciu o to, że ludzie uwierzą że to ma wartość,

ja jestem ostrożny z porównywaniem btc do złota, złoto jest od tysięcy lat, miało i ciągle ma realną wartość,
ozdoba to też coś użytecznego, chociażby przyciąga płeć przeciwną,

ja bym chciał wiedzieć co jest fundamentem wartości
@cyberpunkbtc: Tak czytajac te twoje wpisy zaczynam sie o Ciebie na prawde martwic. Polecam udac sie do jakiegos psychologa, wyobrazam sobie Ciebie jak majaczysz do siebie te zlote rady i #!$%@? sam do siebie ze czemu Ci ludzie sa tacy glupi #!$%@? bitcoin ludzie bitcoin nie widzicie kupujcie szypko #!$%@? czemu nie kupujecie.

Nie ma co porownywac czegos wirtualnego do fizycznego zlota ktore bedzie mialo wartosc do konca swiata tak jak
@r123: Ale wartość to umowne określenie. BTC ma sztuczną wartość a fiat realną? Nawet złoto to jeden z pierwiastków, metal i tyle. Ludzie wycenili go i nadali mu sporą wartość.

Wartość mają dobra i usługi bo to konsumujemuy. Nie pieniądze. Pieniądz to jedynie nośnik wartości. Używamy go żeby było wygodniej handlować. Praca to też usługa. Są tylko usługi i towary. Pieniądz to narzędzie. Wymyśliliśmy sobie aby ułatwić życie
@kooliber: Właśnie to wytłumaczyłem. FIATY TEŻ NIE SĄ FIZYCZNE W 95% a ich używasz. To też zapis cyfrowy w komputerach. Nie rozumiesz czym jest pieniądz, nie musi być fizyczny. Z resztą nawet złoto w dużej części też nie jest fizyczne. Są kontrakty na nie a nawet kontrakty na złoto które będzie wydobyte w przyszłości.
@cyberpunkbtc: oczywiście że wartość to sprawa umowna, ale ludzie lubią wierzyć że coś co mają, jest również pożądane przez innych, wtedy na cenę działa zjawisko podaży popytu, dopiero sprzedając coś można ustalić jego wartość

wartość fiata to bardziej złożona sprawa,
fiaty są przypisane do konkretnego obszaru zamieszkanego przez określonych ludzi, ci ludzie wytwarzają rzeczy, usługi, za nie pobierają i są wynagradzani w swoim fiacie,
jezeli są w tym lepsi niż pozostali
A bitcoin to jest tylko idea pomysl zamysl, za kilka lat pojawi sie lepszy geniusz i wymysli jeszcze cos lepszego czy to nie dociera do Ciebie.


@kooliber: Ty nie wiesz co to bitcoin i jakim przełomem był. Satoshi uważany jest za wybitnego geniusza. Zrobił to czego nie potrafili żadni inni geniusze wcześniej a próbowali:

@SebastianSynJanuszaIGrazyny: Radzę ci poszukać opinii postronnych ludzi na temat jakości kodu BTC. Jest rozwijany przez najlepszych