Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Brać nazwisko męża czy nie?

Mireczki, jestem w związku od dwóch lat. Gdy wczoraj wieczorem ze swoją różową (oboje lvl 28) rozmawialiśmy na temat ślubu, dzieci i aborcji, ona stwierdziła, że po ślubie zostawi sobie swoje panieńskie nazwisko. Tak po prostu. Z kolei dzieci będą miały dwuczłonowe nazwisko.

Stwierdziłem, że to nieporozumienie i żona jak i dziecko ma mieć nazwisko ojca. Szczególnie że wcale brzydkie jakieś nie jest. Usłyszałem, że tak się nigdy nie stanie i dołoży wszelkich starań, aby nawet po ślubie nazywała się tak samo, a dzieci żeby miały także jej nazwisko. Odpowiedziałem, że to nie mieści się w moim pojmowaniu świata i nie wyobrażam sobie takiej przyszłości dla siebie i swoich przyszłych dzieci.

Mamy teraz spine. I nie wiem w sumie, kto ma rację. Ja, męski samiec alfa z wysokim ego, czy moja feministyczna dziewczyna....

#zwiazki #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 276
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@wild_flower jeśli chcą to niech tak zrobią, to ich sprawa
tradycyjnie zawsze zona brala nazwisko męża i tak się utarlo ale powtarzam - moga zrobić i w druga strone nic mi do tego
  • Odpowiedz
@doodcinki: Kobiety weszły w ten etap dość dużej emancypacji. Dołącz do tego działanie mediów oraz feministek i wyjdzie Ci kreowanie dzisiejszych pantofli oraz "gdzie Ci mężczyźni" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@wild_flower W przypadku ślubu nazwisko ojca USC daje z automatu, w przypadku braku matka może odmówić ale wtedy dziecko dostaje nazwisko dwuczlonowe o ile ojciec nie zrzeknie się do tego prawa przed sądem rodzinnym. Ojciec ma najwyższy priorytet nazwiska nawet jeśli nie są w związku dalej sąd ustala 2 członowe nazwisko za zgodą ojca i matka niema nic do gadania. :) musiałbym pogrzebać w papierach żeby Ci dokładny artykuł przedstawić (tl:dr
  • Odpowiedz
  • 3
@wild_flower Nazwisko dziecka „pozamałżeńskiego”
Jeżeli ojcostwo zostało ustalone przez uznanie dziecka, dziecko nosi nazwisko ojca. Może jednak złożyć przy uznaniu dziecka oświadczenie, że nosić ono będzie nazwisko matki.

Jeżeli w chwili uznania dziecko ukończyło już 13 lat, potrzebne jest także wyrażenie zgody przez dziecko osobiście.

W przypadku sądowego ustalenia ojcostwa dziecko nosi nazwisko ojca, jeżeli dziecko albo jego przedstawiciel ustawowy złoży taki wniosek do sądu. Jeżeli dziecko ukończyło 13 lat, do nadania nazwiska ojca potrzebne jest także wyrażenie zgody przez samo
  • Odpowiedz