Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Brać nazwisko męża czy nie?

Mireczki, jestem w związku od dwóch lat. Gdy wczoraj wieczorem ze swoją różową (oboje lvl 28) rozmawialiśmy na temat ślubu, dzieci i aborcji, ona stwierdziła, że po ślubie zostawi sobie swoje panieńskie nazwisko. Tak po prostu. Z kolei dzieci będą miały dwuczłonowe nazwisko.

Stwierdziłem, że to nieporozumienie i żona jak i dziecko ma mieć nazwisko ojca. Szczególnie że wcale brzydkie jakieś nie jest. Usłyszałem, że tak się nigdy nie stanie i dołoży wszelkich starań, aby nawet po ślubie nazywała się tak samo, a dzieci żeby miały także jej nazwisko. Odpowiedziałem, że to nie mieści się w moim pojmowaniu świata i nie wyobrażam sobie takiej przyszłości dla siebie i swoich przyszłych dzieci.

Mamy teraz spine. I nie wiem w sumie, kto ma rację. Ja, męski samiec alfa z wysokim ego, czy moja feministyczna dziewczyna....

#zwiazki #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 276
@jaZZjack:bo zakladajac, ze beda tworzyc zdrowa rodzine, to ojciec jest glowa domu i stanowi jej trzon.

Dziewczyna nie chcac przyjac jego nazwiska wcale, a nadajac wlasne dziecią, albo jest ostro zindoktrynowana z zewnatrz, albo zwyczajnie watpi w niego jako meza ktory bylby godzien nazac ich dzieci jego nazwiskiem. Wybiera wlasne.

Powody moga byc rozne, ale sygnal wysyla jednoznaczny.

Dziekuje.
@wild_flower step 1. Mirek nie chce 2 czlonowego nazwiska
2. Nie podpisuje oświadczenia dot nazwisk dzieci.
2.5-2137 Plemnik łączy się z komórką jajowa
3. Do ślubu Nie dochodzi/bądź dochodzi a Mirek stawia na swoim
4. Dzieci się rodza
5. Jakie nazwisko dostają?
@Krafti: Art. 89 [Nazwisko dziecka pozamałżeńskiego i dziecka nieznanych rodziców]
§ 1. Jeżeli ojcostwo zostało ustalone przez uznanie, dziecko nosi nazwisko wskazane w zgodnych
oświadczeniach rodziców, składanych jednocześnie z oświadczeniami koniecznymi do uznania ojcostwa. Rodzice
mogą wskazać nazwisko jednego z nich albo nazwisko utworzone przez połączenie nazwiska matki z nazwiskiem
ojca dziecka. >Jeżeli rodzice nie złożyli zgodnych oświadczeń w sprawie nazwiska dziecka, nosi ono nazwisko
składające się z nazwiska matki i
@gwynebleid: twoim tokiem rozumowania.. kobieta też człowiek ma dwie ręce i nogi wiec ciężkie rzeczy niech sama wnosi na 4 piętro..no ale są jakieś zasady,tradycje że po prostu nie przystoi inaczej. Tego się ludzie trzymają od wieków, ale zawsze się jakieś niedowartościowane lajzy znajdą
kurde nigdy sie czlowiek nad tym nie zastanwial, a to jest faktycznie lekko problematyczne. zmieniac nazwisko, ktore towarzyszylo ci cale zycie na jakiegos typka? niby tak jest od zawsze, ale jakby spojrzec z boku, cringe w #!$%@?.

o ile w przypadku kobiety 2czlonowe nazwisko jest ok o tyle dzieci, rzut moneta, kto ma wieksze majatek? :D kurla to jest naprawde zagwozdka. nie dziwie sie feministkom ze dostaja #!$%@? :D
@AnonimoweMirkoWyznania: A co jeśli urodzi ci się córka i ona też będzie chciała zachować swoje panieńskie nazwisko? Jak tak dalej pójdzie to twój daleki potomek będzie się nazywał Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko ( ͡° ͜ʖ ͡°)