Wpis z mikrobloga

Witam Panów wykopowiczów, jako, że z problemem zakoli borykałem się już od przeszło 7 lat dzisiaj mam 25 rok temu postanowiłem zrobić zabieg przeszczepu włosów w klinice HDC na Cyprze pod okiem Dr. Kyriakosa Marasa, dla ciekawskich za zabieg zapłaciłem 22 tyś zł. Dlaczego postanowiłem to zrobić? Chyba każdy może to zrozumieć, młody chłopak któremu zakola zrobiły się dosyć wcześnie, nie odziedziczyłem tego po ojcu bo ojciec ma gęste włosy po dziś dzień.
Podkopywało mnie to psychicznie, chodziłem w czapce, podczas gdy kumple układali sobie ładnie włosy ja przez te wszystkie lata chodziłem z wielkim kompleksem włosów, a wiadomo, jaki jest XXI wiek i jak te młode piczki na to wszystko patrzą.
Dzisiaj dziękuję w całej okazałości dr. Kyriakosowi Marasowi który dosłownie ocalił moje bądź co bądź młode życie i samopoczucie.
Przed zabiegiem:

#zakola #wlosy
zygmnut-goscicki - Witam Panów wykopowiczów, jako, że z problemem zakoli borykałem si...

źródło: comment_qA788pkVkKXpMoesgMRE0bYQj9h3KAnT.jpg

Pobierz
  • 46
@zygmnut-goscicki Ile trwała cała procedura od momentu, w którym się zgłosiłeś do samego zabiegu? I jakie było Twoje stadium łysienia wg ichniejszej skali ze strony www? Plus jak długo trwa taki zabieg?
No i poza tym - bolało? Czy dostałeś mocne środki przeciwbólowe i nawet niewiele pamiętasz?
@xhxhx: no tak jak napisałem. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż wobec tych włosów ktore zostały przeszczopione efekt się owszem, utrzymuje nawet po latach. Ale te obok których zostały przeszczepione pewno będą nadal wypadać, tak jak normalnie zakola by się pogłębiały. Więc łączny efekt może być dziwny, bo w miejscu przeszczepu włosy są, a za nimi przecinka może się pojawić przecinka "zakola 2.0".

Generalnie męskie łysienie typu androgenowego (czy jakoś tak to
@szpongiel: Dobrze to wyjaśniłeś, z tego co mówią lekarze się tym zajmujący, włosy przeszczepione będą już z nami do końca życia, natomiast trzeba dbać o pozostałe włosy najlepiej za pomocą finasterydu czyli blokeru 5-alfa reduktazy który jest odpowiedzialny za wypadanie włosów u mężczyzn genetycznie podatnych.
No i tak jak napisałeś u każdego może to przebiegać różnie u jednego wypadną zakola i nic złego się nie dzieje przez następne 30 lat, a
@salvador5000: Haha, spokojnie nawet jeżeli tak się stanie w zapasie doktor ocenił, że możemy jeszcze pobrać ok. 5000 graftów co daje pokrycie gęste na ok. połowę głowy także nie ma co się zbytnio przejmować, dzisiejsza chirurgia jest cudowna. A odłożyć przez te wszystkie lata 25-30 tyś zł to przecież nie jest nie wiadomo jaka sztuka, tym bardziej, że zarabiam za granicą.
@lech1991: Wszystko poszło sprawnie, odkąd napisałem do konsultanta Piotra do momentu zabiegu minęło ok. 3 tygodni ale to tylko dlatego, że musiał być wolny termin zabiegu. Stadium lekarz ocenił na Norwood 2,5 według skali Norwood.
Zabieg trwał 6 godzin w znieczuleniu miejscowym, można spać, można oglądać sobie coś w telewizji, kompletnie nic się nie czuje.
@zygmnut-goscicki: Cześć Mirku, zacznę od tego, że gratulacje za świetne efekty :D A teraz kilka pytań i spostrzeżeń
1. Ojciec w większości przypadków nie musi być wyznacznikiem łysienia syna, bo podobno jest większa szansa na to że ten gen odziedziczymy po matce. Więc rozsądniejsze jest patrzenie na dziadka, brata mamy itp itd.
2. Ile właściwie graftów Ci przeszczepili?
3. Rozważałeś Turcję? Czemu się na nią nie zdecydowałeś?
4. Bierzesz finasteryd? Od
@Mireczek3: 1. Prawda, jednak jak lekarze twierdzą, Ojciec z włosami zmniejsza ryzyko wyłysienia do końca w przypadku gdy Syn łysieje, choć oczywiście nie wyklucza, po prostu zmniejsza ryzyko.
2. 1800 graftów.
3. Rozważałem też Turcję, jednak zdecydowałem się, żeby wykonać to w nieco bardziej renomowanej klinice i na pewno Polski konsultant tutaj odegrał spore znaczenie, że wszystkim pokierował z moim wylotem na Cypr.
4.Biorę od 2 lat finasteryd, ciężko powiedzieć jakie
@zygmnut-goscicki nigdy nie brałem finasterydu, ani nie zastosowałem żadnych środków farmaceutycznych do leczenia, czy najpierw powinienem spróbować od farmacetykow czy jeśli stać mnie na przeszczep, od razu wybrać się do kliniki?
@whoru: Po przeszczepie też zaleca się stosowanie np. finasterydu, żeby dbać o pozostałe włosy które nie były przeszczepione.
Jednakże, jak cię stać to lepiej robić Hair Transplant od razu, bo leczenie farmakologiczne może co prawda zatrzymać wypadanie włosów, ale odrosty są rzadko.
@zygmnut-goscicki: nie chciałbym specjalnie ryzykować jeśli chodzi o skutki uboczne, bo jestem dość podatny na to. W klinice powiedzieli, że z uwagi na bardzo dobry donor jestem doskonałym kandydatem do przeszczepu i teraz nie wiem czy jest sens bawić się w jakieś specyfiki, które mogą mi popsuć zdrowie. Skoro mówisz, że odrostów nie ma to lepiej po prostu sobie poprawić znowu za 10 lat i mieć z głowy. Dzięki.