Wpis z mikrobloga

podstawa prawna- Dz.U. 2016 poz. 380
Sklep nie ma obowiązku skupować opakowań zwrotnych. Przy zakupie piwa ma obowiązek przyjąć na wymianę butelki zwrotne również, jeżeli nie oddajemy takiej samej butelki ale sklep ma w sprzedaży piwo, po którym butelkę zwracamy (kupujesz harnasia- możesz oddać butelkę po piaście, jeżeli sklep sprzedaje piasta. Jeżeli sklep nie sprzedaje piasta, to nie możesz oddać butelki po piaście kupując harnasia- tak wiem, jest to taka sama butelka
@Orsoneq: poprawie Cie, jak ktos kupuje 3 piwa i oddaje 3 butelki to rozliczenie bedzie na paragonie, bedzie to najpierw sprzedaz 3 opakowan a potem zwrot 3 opakowan, wiele kas teraz nalicza opakowania automatycznie, zeby kasjer nie musial sprawdzac czy butelka jest zwrotna czy nie
butelki na wymiane to najnormalniejsza rzecz na swiecie. Albo masz paragon i oddajesz butelki albo wymieniasz na nowe piwo. Januszem okazal sie sklep przeciez...


@stormkiss: najgorzej, że wszedł przepis który mówi że butelki skupowane powinny być za 50 gr. Sklepy Januszują i zrobiły, że z paragonem 50 gr, a bez paragonu po 20 gr.
@HariPota: To tylko pokazuje, że winnych krajach można sobie z tym poradzić a nie, zwalać problem na głowę kasjerek i kasjerów, którzy wytyczne dostają z góry. W Polsce też są skupy butelek, ale że łatwiej jest iść do sklepu i wciskać butelki kasjerom... to ja już nic na to nie poradzę.
@Mrbimbek systemy sprzedażowe do których mam dostęp nie drukują w takim przypadku w ogóle informacji o rozliczeniu opakowań zwrotnych.

Jeżeli na paragonie widnieje informacja o trzech przyjętych i trzech wydanych opakowaniach to i tak nie można na podstawie takiego paragonu dokonać zwrotu żadnego opakowania.
Mirki, jak ustawić normalne zużycie baterii dla Google maps? Mam dużego Azjate, LeEco Le Max 2 I wariuje w nim GPS, z tego co widzę korzysta z jakiegoś trybu oszczędzania energii przy pobierany lokalizacji. Jak to zmienić? Niech zre baterie jak #!$%@?, ale niech działa jak trzeba. Pomocy, bo znowu się spóźnilam przez niego na ważne spotkanie :(((

#android #googlemaps #leeco
@NieMogeSieZarejestrowac: http://serwisy.gazetaprawna.pl/poradnik-konsumenta/artykuly/977292,zwrot-butelek-sprzedawca-przyjmie-opakowanie-zwrotne.html

Cytując:
"(...) przepisy ustawy z 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (Dz.U. poz. 888 ze zm., dalej u.g.o.), nie nakładają na przedsiębiorców obowiązku przyjmowania odpadów opakowaniowych po produktach, których nie mają w swojej ofercie.
Osobną kwestią jest zwrot pobranej kaucji. Wymienione akty prawne się do tej materii nie odnoszą. W tym zakresie należałoby się odwołać do ustawy z 23 czerwca 1964 r. – Kodeks cywilny
W Polsce jak w lesie kuhwa.
Jakieś paragony kolekcjonowac trzeba, segregacja sklepami. Nie masz paragonu, kupisz 2 piwka i oddajesz 4 butelki to odlicza kaucję tylko za 2. Przecież nie każdy butelki oddaje, część ludzi je wyrzuca. Sklep wtedy spokojnie może przyjąć coś więcej.. Sam tutaj coraz częściej kupuje bezzwrotne, albo puszkę bo to jakaś komedia.

W Niemczech to funkcjonuje perfekcyjnie.
Idę do sklepu, oddaje butelki w automacie, cyk wydruczek dla mnie,