Wpis z mikrobloga

@Voxen: @Kudy: dzięki! Pytam bo znajomy mi powiedział że ten 1.8T nie występuje w B7 i już się trochę zmartwiłem, bo musiałbym od nowa szukać innego samochodu jakiego bym chciał :D
  • Odpowiedz
@Komaryt: si kolego, ale najlepiej sprawdzic po oznaczeniu silnika.
A tak dla informacji to najnowszymi samochodami z tym „starym silnikiem” byly Seaty Exeo - czyli klon A4 B7 ;) ktore byly produkowane do 2010 roku z tym silnikiem.
  • Odpowiedz
@Sharan: @SpalaczBenzyny: a czy w B7 są jakieś inne silniki 1.8T jakieś gorsze? Czy wszystkie z tym oznaczeniem na ogłoszeniach to są te zajebiste benzyniaki?
Wiadomo, że TFSI to już inne silniki i podtlenka gazolotu tam nie zamontuje :D A właśnie chodzi mi o ten który wszyscy polecają 1.8T. Na coś należy uważać przy zakupie tego samochodu?
  • Odpowiedz
@Komaryt: no na wszystko jak to w uzywanych autach. W B7 chyba oprocz TFSI i 2.0 Tdi nie bylo nic zlego. Jeden silnik 1.8T ale jak to bywa - moze tez byc zakatowany. Mi padlo turbo po zakupie, trzeba patrzec na walki rozrzadu, halas z okolic silnika to juz niepokojacy objaw i nalezy sie spodziewac wydatkow. Moze byc plyn w oleju, no cuda na kiju. Nie oczekuj ze bedzie wszystko ok
  • Odpowiedz
@Sharan: nie no, to to wiadomo ;) na szczęście mam znajomego mechanika który bardzo dobrze ogarnia takie rzeczy i na pewno będę z nim jechał obadać te samochody ;) Czy do 20tys jest szansa znaleźć sensowne B7? Czy lepiej odpuścić ten temat?
Następnym moim typem jest A6 C5 Quattro - również do 20tys (jeżeli się uda :D)
  • Odpowiedz
model B7 ma gamę silników taką samą jak B6

@Kudy: zgadza się chyba tylko 1.8T 163KM i różni się konstrukcyjnie względem B6 i 1.6 i 2.0 benz. Reszta to całkiem nowe jednostki fachofcu xD
  • Odpowiedz
a czy w B7 są jakieś inne silniki 1.8T jakieś gorsze? Czy wszystkie z tym oznaczeniem na ogłoszeniach to są te zajebiste benzyniaki?

@Komaryt: wszystkie to te zajebiste. Tylko na dzień dobry przy wymianie oleju zrzućcie miskę olejową i wyczyście smok olejowy bo się zapycha i zaciera silnik. To jest bolączka wielu 1.8T, a przez tą legendarność nikt o tym nie wspomina...
  • Odpowiedz
Czy do 20tys jest szansa znaleźć sensowne B7?

@Komaryt: z 1.8T nie ma nawet takiej opcji, a szczególnie w sedanie. Okolice 25k PLN, za 20 kupisz ulepa
C5 Quattro już się znajdzie, ale tam polecam 2.8 V6 - kultura pracy jest tego warta
  • Odpowiedz
@Komaryt: uważam że B7 to kiepski pomysł. Auto z zewnątrz wygląda OK ale środek to styl z przełomu tysiącleci (takie samo wnętrze ma B6 które weszło w 2001). Wygląda mało świeżo, wyposażenie też jest już leciwe. Próżno szukać w nim systemów które teraz są standardem nawet w najtańszych autach: asystenta pasa, monitorowania martwych pól, asystenta parkowania, rozpoznawania mowy, rozpoznawania znaków, asystenta ruszania na wzniesieniu, świateł do jazdy dziennej (chociaż to chyba
  • Odpowiedz
@Mithrindil: To prawda co piszesz, chociaż kierownica na kształt tej z B8 oraz radio RNS-E nieco unowocześniają wnętrze w porównaniu do B6 z radyjkiem na 1 DIN. Na próżno jednak szukać wszelkich współczesnych wspomagaczy. Jednak w budżecie OPa, czyli do 20k raczej będzie trudno o młodsze i nowocześniejsze wnętrze. Bo co można kupić? Volvo S40 z pilotem od TV zamiast normalnych przycisków. Ew Alfa 159, która też nie ma zbyt wielu
  • Odpowiedz
@poczekaj: fakt, zapomniałem o kierownicy, która faktycznie nadaje przyjemniejszy wygląd. Co do RNS-E to miałem je też w B6, stąd nie wziąłem tego pod uwagę.

Co wziąć innego? Nie wiem - OP nie napisał o swoich potrzebach, wydaje mi się że 20k to zdecydowanie za mało na sprawne B7, tym bardziej z 1.8T - ceny tych aut są dużo wyższe niż np. z silnikami 2.0TDI. Serio, mając 20k i chcąc kupić
  • Odpowiedz