Wpis z mikrobloga

User @wojna_idei znowu szerzy bzdury w dziedzinie seksuologii i płciowości człowieka -> https://www.wykop.pl/link/4382529 Tym razem wstawia konserwatystę Bena Shapiro, który kłamie w swoim filmiku na temat wskaźnika samobójstw wśród osób transpłciowych (podaje 40%). W raporcie, na który się pewnie powołuje, jest mowa o próbach samobójczych, a nie o samobójstwach osób transpłciowych. Do tego kłamie, że znęcanie się (bullying itp.) nie ma większego wpływu na ten wynik. Wystarczy przeczytać oficjalny komunikat na ich stronie:

'The study suggests that several minority stressors – negative experiences related to anti-transgender bias – may contribute to elevated prevalence of suicide attempts among transgender people, such as experiences of harassment, family rejection, housing instability, and discrimination in health care. Over half of those who experienced harassment or bullying in schools reported lifetime suicide attempts, as did 57 percent of those who reported that their family chose not to speak/spend time with them. High prevalence of suicide attempts was also found among those who had ever experienced homelessness (69%) and those who reported a doctor or healthcare provider refused to treat them (60%).' źródło

Więcej bzdur w tym filmiku zostało opisanych tutaj lub tutaj.

Jak to jest wstawiać pseudonaukę/kłamstwa i tagować to #psychologia #biologia @wojna_idei?
#kultura #wojnaidei #usa #ciekawostki #transblogasek #transplciowosc #transseksualizm #psychiatria #seksuologia #neuropa #tysiacurojenniezaleznychmediow #gruparatowaniapoziomu #nauka #lgbt
artpop - User @wojnaidei znowu szerzy bzdury w dziedzinie seksuologii i płciowości cz...

źródło: comment_X3JFn6yLnfDN2vn3r00rAuisEDooZDMK.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@badtorro:

cały ruch LGBTQWERTYZ+ jest oparty na afiszowaniu się "patrzecie jestem inny niż wszyscy".


Informacja nieprawdziwa.

Dziś każdy potrzebuje się czuć indywidualistą, innymi niż wszyscy. Taka moda.


Ludzie zawsze chcą się czuć wyjątkowym. To nie kwestia mody.

Stąd też się bierze moda na tatuaże.


No tak było, nie kłamię xD Typie jak ty bajdurzysz.
  • Odpowiedz
A co, skoro wykreślili Plutona z listy planet to znaczy, że go znowu kiedyś wpiszą?


@Gwyn66: skąd wiesz że nie zrobią tego za 500 lat? Skąd ta pewność XD? Tylko nie pisz o innych ciałach niebieskich wielkości Plutona, wszak i one mogą stać się planetami gdyby zostały zmienione założenia czym jest planeta!

Tak samo konserwatyzm lekarzy może powrócić, mogą zmienić się medyczne definicje i pyk - główny argument światopoglądu umiera (
  • Odpowiedz
@Atreyu: No mogliby. Ale się nie zanosi na to, biorąc pod uwagę obecną klasyfikację.
Podobnie jest z chorobami i zaburzeniami psychicznymi. Na dzisiejszy stan wiedzy jest jak jest. To, że będziesz krzyczeć "ale Pluton jest planetą!" czy "dysforia płciowa/homoseksualizm jest chorobą!" nic nie zmieni. Bo obecnie nie są tak klasyfikowane. Wykluczono ich kategoryzowanie w ten sposób po latach czy dekadach badań.
Ale spoko, jasne, HURR za 500 lat może będzie inaczej
  • Odpowiedz
@Gwyn66:

Ja mam orientację żyrafy, a czasami identyfikuje się jako helikopter bojowy. Liczę że lekarze z czasem nie będą uznawali tego jako zaburzenie tak jak było z homoseksualizmem czy osobami transeksualnmi. PYR PYR PYR
  • Odpowiedz
@Gwyn66: Pluton jest mały czy jest planetą czy nie jest, a takie osoby są takimi osobami niezależnie jak określają to lekarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlaczego nazywasz debilem osobę która ma inne poglądy niż Ty? Takie zachowanie śmierdzi wolnościowymi lewicowcami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gwyn66: homoseksualizm był zaburzeniem, został orientacją

Identyfikowanie się jako helikopter jest zaburzeniem, może zostanie orientacją bo dlaczego nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czekam na więcej argumentów personalnych, przybił bym Ci piątkę, ale prawą ręką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Atreyu: Bo używasz totalnie nienaukowych argumentów, to nie jest kwestia poglądów. Mikrofalówka nie jest osobą, a człowiek nie jest drzewem. Mieszasz kategorie, próbując zdyskredytować oponenta w dyskusji. To jest chwyt retoryczny (i to dosyć marny), a nie poważna argumentacja. Po prostu nie uznaję Cię za poważnego partnera w dyskusji, wybacz. To nic osobistego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

e: poczytaj definicję orientacji seksualnej. Nie oczekuję, że zrozumiesz.
  • Odpowiedz
  • 1
@ja_tu_tylko_rysuje ale nie jest planetą w takim samym rozumieniu jak inne planety US. Homoseksualizm i dysforia płciowa też nie zniknęły. Są inaczej klasyfikowane.
Czekam na dalsze próby walki z rzeczywistością xd
  • Odpowiedz
@Lavie: typie jaka twoja wypowiedz jest merytoryczna ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) lepiej byś zrobił jakbyś nie odpisał, bo swoim postem i brakiem argumentów przyznałeś mi racje
  • Odpowiedz
WHO najpierw uznaje to za chorobę, potem wykreśla, za 50 lat wobec wiedzy medycznej jaka będzie wtedy znowu może uznać. Może kiedyś też uznać grypę że jednak nie jest jednostką chorobową, a odmiennym stanem zdrowia. Wszystko jest możliwe co leży w uznaniu WHO ( ͡° ͜ʖ ͡°)

NAJWAŻNIEJSZE ŻEBY NIKOGO NIE URAZIĆ ( ͡° ͜ʖ ͡°


@Atreyu: Łohohoho kiedyś ludzie uważali, że ziemia jest
  • Odpowiedz
Ja mam orientację żyrafy, a czasami identyfikuje się jako helikopter bojowy.


@Atreyu: hahaa jak śmiesznie zaorałeś xD Szkoda, że nie znasz znaczenia słów których używasz. Zdecyduj się czy mówisz o orientacji czy identyfikacji.
  • Odpowiedz
@Oseghe: równość wobec prawa a akceptacja społeczna to 2 różnie rzeczy...nie wolno kazać wszystkim wszystko lubić i akceptować to niszczenie wolnej woli. Każdy ma prawo do nielubienia czegoś to jest normalne. Mam długie włosy i jestem chudzielcem...Miałem parę razy przez to problemy i co i nic żyje i jak już pisałem nie oczekuję akceptacji ogółu i nie robię parad że ło facet długie włosy normalnie bo nie widzę sensu tego XD.
  • Odpowiedz
Miałem parę razy przez to problemy i co i nic żyje i jak już pisałem nie oczekuję akceptacji ogółu i nie robię parad że ło facet długie włosy normalnie bo nie widzę sensu tego XD. Jak mają żyć takie osoby normalnie jak każdy tylko niech zdają sobie sprawę że nie wszytkom się to podoba...nie mówię tu o mnie ale o ogóle ludzi. Społeczeństwo zawsze izolowało i szydziło z inność tak było jest
  • Odpowiedz