Wpis z mikrobloga

User @wojna_idei znowu szerzy bzdury w dziedzinie seksuologii i płciowości człowieka -> https://www.wykop.pl/link/4382529 Tym razem wstawia konserwatystę Bena Shapiro, który kłamie w swoim filmiku na temat wskaźnika samobójstw wśród osób transpłciowych (podaje 40%). W raporcie, na który się pewnie powołuje, jest mowa o próbach samobójczych, a nie o samobójstwach osób transpłciowych. Do tego kłamie, że znęcanie się (bullying itp.) nie ma większego wpływu na ten wynik. Wystarczy przeczytać oficjalny komunikat na ich stronie:

'The study suggests that several minority stressors – negative experiences related to anti-transgender bias – may contribute to elevated prevalence of suicide attempts among transgender people, such as experiences of harassment, family rejection, housing instability, and discrimination in health care. Over half of those who experienced harassment or bullying in schools reported lifetime suicide attempts, as did 57 percent of those who reported that their family chose not to speak/spend time with them. High prevalence of suicide attempts was also found among those who had ever experienced homelessness (69%) and those who reported a doctor or healthcare provider refused to treat them (60%).' źródło

Więcej bzdur w tym filmiku zostało opisanych tutaj lub tutaj.

Jak to jest wstawiać pseudonaukę/kłamstwa i tagować to #psychologia #biologia @wojna_idei?
#kultura #wojnaidei #usa #ciekawostki #transblogasek #transplciowosc #transseksualizm #psychiatria #seksuologia #neuropa #tysiacurojenniezaleznychmediow #gruparatowaniapoziomu #nauka #lgbt
artpop - User @wojnaidei znowu szerzy bzdury w dziedzinie seksuologii i płciowości cz...

źródło: comment_X3JFn6yLnfDN2vn3r00rAuisEDooZDMK.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@artpop: bo większość transów ma na wejściu choroby psychiczne...a to choroby psychiczne są główną przyczyną samobójstw. Serio jak ktoś jest facetem i publicznie udaje kobietę i to jeszcze się z tym obnosi nie może być zdrowy psychicznie sorry
  • Odpowiedz
@artpop: Eh niuanse. Życie przynosi prawdziwe tragedie. Poznałem dziś zajebistego brodacza na saunie i ... #!$%@?... nie zapytałem go o numer telefonu (). Pocieszam się że pewnie i tak zajęty
  • Odpowiedz
ktoś jest facetem i publicznie udaje kobietę i to jeszcze się z tym obnosi nie może być zdrowy psychicznie sorry


@camaro98: 'Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała informacje dotyczące najnowszej wersji Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (ICD-11), która wejdzie w życie w styczniu 2022 roku. Z listy zaburzeń psychicznych zniknął termin "dysforia płciowa" - teraz nazwany "niezgodnością płciową" został przeniesiony do działu związanego ze zdrowiem seksualnym. Według WHO traktowanie transpłciowości jako choroby psychicznej jest
  • Odpowiedz
filmiku na temat wskaźnika samobójstw wśród osób transpłciowych (podaje 40%). W raporcie, na który się pewnie powołuje, jest mowa o próbach samobójczych, a nie o samobójstwach osób transpłciowych


@artpop: 40% osób trans podejmuje próby samobójcze? No to niezłe odstępstwo od normy
  • Odpowiedz
@artpop: typowy idolek konserwatywnych oszołomów. Wyszczekany, mówiący prostackim językiem i porównaniami, rzucający śmiałymi stwierdzeniami i liczbami na które nigdy nie ma poparcia. Oczywiście kłamiący w żywe oczy, mówiący kompletnie poza swoją dziedziną ekspertyzy.
  • Odpowiedz
Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (ICD-11), która wejdzie w życie w styczniu 2022 roku. Z listy zaburzeń psychicznych zniknął termin "dysforia płciowa"


@artpop: WHO najpierw uznaje to za chorobę, potem wykreśla, za 50 lat wobec wiedzy medycznej jaka będzie wtedy znowu może uznać. Może kiedyś też uznać grypę że jednak nie jest jednostką chorobową, a odmiennym stanem zdrowia. Wszystko jest możliwe co leży w uznaniu WHO ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Naxster: Obalono w nieistotny sposób przeciez. Nasz maly kolega chcial zaakcentowac, ze istnieje powazny problem w srodowisku osob transplciowych - i przeciez ma racje, nawet jezeli mowimy o probach samobojczych, a nie samobojstwach.
  • Odpowiedz
@Malorne: nie, przytoczony mówca chciał powiedzieć, że osoby trans są chorymi psychicznie schizofrenikami, których bajaniom jakieś nieokreślone siły "dają wiarę" i przeprowadzają na jego "zdrowy rozsądek" zamach pod postacią przymusu akceptacji wymysłów.
W typowy dla konserw sposób spycha wszelkie problemy z dala od siebie, w standardowym "to wasza wina, że jesteście inni. Jakbyście byli tacy sami to problemu by nie było".

Dysforia płciowa to bardzo poważny problem, ale indukowany głównie
  • Odpowiedz
@artpop: Ale serio po co się oboczność z tym...ja jestem masochistą lubię jak mi płynie krew z przedramienia...ale tego nie robię bo jest to nie estetyczne dla innych i pogłębiało moją depresje.
  • Odpowiedz
@Naxster To w końcu są chorymi psychicznie czy nie?
Bo właśnie mi tlumaczyli ostatnio, że to choroba psychiczna, że urodzili się z żeńskim mózgiem w męskim ciele


@Malorne ma trochę racji @Naxster Ty próbujesz odciągnąć ich od nazwy "choroba psychiczna", jak juz wspomniał @camaro98 zdrowy człowiek nie ma takich zaburzeń i jest szczęśliwym normikiem.

Podsumowujac @Naxster robisz z chorób psychicznych tematem tabu, którego należy sie bac,
  • Odpowiedz