Wpis z mikrobloga

User @wojna_idei znowu szerzy bzdury w dziedzinie seksuologii i płciowości człowieka -> https://www.wykop.pl/link/4382529 Tym razem wstawia konserwatystę Bena Shapiro, który kłamie w swoim filmiku na temat wskaźnika samobójstw wśród osób transpłciowych (podaje 40%). W raporcie, na który się pewnie powołuje, jest mowa o próbach samobójczych, a nie o samobójstwach osób transpłciowych. Do tego kłamie, że znęcanie się (bullying itp.) nie ma większego wpływu na ten wynik. Wystarczy przeczytać oficjalny komunikat na ich stronie:

'The study suggests that several minority stressors – negative experiences related to anti-transgender bias – may contribute to elevated prevalence of suicide attempts among transgender people, such as experiences of harassment, family rejection, housing instability, and discrimination in health care. Over half of those who experienced harassment or bullying in schools reported lifetime suicide attempts, as did 57 percent of those who reported that their family chose not to speak/spend time with them. High prevalence of suicide attempts was also found among those who had ever experienced homelessness (69%) and those who reported a doctor or healthcare provider refused to treat them (60%).' źródło

Więcej bzdur w tym filmiku zostało opisanych tutaj lub tutaj.

Jak to jest wstawiać pseudonaukę/kłamstwa i tagować to #psychologia #biologia @wojna_idei?
#kultura #wojnaidei #usa #ciekawostki #transblogasek #transplciowosc #transseksualizm #psychiatria #seksuologia #neuropa #tysiacurojenniezaleznychmediow #gruparatowaniapoziomu #nauka #lgbt
artpop - User @wojnaidei znowu szerzy bzdury w dziedzinie seksuologii i płciowości cz...

źródło: comment_X3JFn6yLnfDN2vn3r00rAuisEDooZDMK.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • 10
Ale serio po co się oboczność z tym...ja jestem masochistą lubię jak mi płynie krew z przedramienia...ale tego nie robię bo jest to nie estetyczne dla innych i pogłębiało moją depresje.


@camaro98: Pisząc „oboczność” masz na myśli obnosić? I jak człowiek ma się nie „obnosić” z tym jakiej jest płci? Korekta płci to proces publiczny jeśli chodzi o osoby, które cię znają/kojarzą. I jest to trudny proces - często to, że
  • Odpowiedz
  • 13
@Atreyu: Tak samo można powiedzieć o wielu innych tematach, które są kontrowersyjne pod względem światopoglądowym. Do lat 60/70 masturbacja rownież była uważana za zaburzenie.
  • Odpowiedz
@artpop: Ale problem jest taki ze to i tak często widać...mam znajomą co ma ten problem(znaczy nie jest po jakiejś operacji tylko w głowie jest facetem) i mówi że przez cały ten szum który robi się wokół tego, jedna i druga strona takie osoby mają bardziej #!$%@?...bo wychodzi taka grodzka i ech widać jak to się kojarzy. Ja nie widzę problemu w tym że ktoś to robi, co mnie to jego
  • Odpowiedz
@Helsantonio_Montes: to nei jest choroba psychiczna według badaczy i lekarzy więc i ja jej tak nie nazwę.
Choroba psychiczna oznacza, że pacjent ma błędne reakcje, jego umysł działa nieprawidłowo. Transseksualizm będący chorobą psychiczną oznaczałby, że powinniśmy leczyć wyobrażenie pacjenta o jego płci. Leczyć jego umysł. Sprawić by przestał postrzegać się jako inna płeć.
A to katastrofalnie pogorszy dysforię.

Uznaje się, że umysł jest ponad ciałem. Jeżeli ciało i umysł do siebie
  • Odpowiedz
taka prawda tak samo nikt nie podaje "średniej inteligenci danej rasy'


@camaro98: bo podobna miara nie ma najmniejszego naukowego sensu.

i że to ona jest odpowiedzialna za burdel na świecie

to jest zwykły rasizm. I nie jako "slur word". To jest rasizm, po prostu. Nawet jeżeli biali rozpętali 90% większych konfliktów na świecie to nie widzę tu winy rasy.
  • Odpowiedz
Do lat 60/70 masturbacja rownież była uważana za zaburzenie.


@artpop: ale nie znam ruchów na rzecz masturbacji, ani marszów. Każdy robi to w prywatnym zaciszu, ot różnica ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za bliższy przykład podał bym już albinizm. To choroba, ale gdyby było więcej albinosów WHO pewnie uznało by to za normę, tak jak rude włosy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 6
Ale problem jest taki ze to i tak często widać...mam znajomą co ma ten problem(znaczy nie jest po jakiejś operacji tylko w głowie jest facetem) i mówi że przez cały ten szum który robi się wokół tego, jedna i druga strona takie osoby mają bardziej #!$%@?...bo wychodzi taka grodzka i ech widać jak to się kojarzy.


@camaro98: Nie ma niczego złego w tym, że „to widać”, iż ktoś jest transplciowy. Co
  • Odpowiedz
@artpop: No nie bo robi krzywdę tym osobą serio, tacy jak ona psują opinie takim ludziom tak samo jak parady równości. Ja nie rozumiem po co się tą innością tak afiszować...to szukanie akceptacji na siłę u wszystkich jest przeciw skuteczne. Seksualność jest strefą prywatną i niech prywatną pozostanie nikogo nie obchodzi co robisz w domu. Jeśli uważacie to za normalne to nie ma sensu pokazywać innym że jest to normalne :V
  • Odpowiedz
  • 10
@camaro98: Parady i marsze równości wpływają pozytywnie na życie osób lgbt - akceptacja równości małżeńskiej/związków partnerskich cały czas rośnie. W każdym kraju, w którym nastąpiła równość małżeńska, były tego typu wydarzenia. Osoby lgbt istnieją, wchodzą w związki, wspólnie żyją, zakładają rodziny - to nie są wyłącznie kwestie prywatne.

A Anna Grodzka jest ważną osobą jeśli chodzi o kwestie prawne osób transpłciowych. I nie rozumiem w jaki sposób nie miałaby się „afiszować”?
  • Odpowiedz
@artpop: wspólne życie z kimś jest sferą prywatną dla mnie. Małżeństwo dla mnie nie ma sensu (wizja wiązania się z kimś na całe życie jest mi obca i jeszcze cała ta szopka ze ślubem fu ) , jestem za równym statusem prawym tych związków byle nie mały prawa do dzieci bo to patologia. Jak chodzi ogólnie o związki to wszystkie powinny być równe prawnie małżeńskie, partnerskie...Ja tylko nie jestem wstanie zrozumieć
  • Odpowiedz
@artpop: Jeśli poddamy osoby trans aborcji i ze skłonnościami homoseksualnymi wtedy ten współczynnik spadnie do 0% i prawaki nie będą miały argumentów. W dodatku uchronimy te osoby w sposób tolerancyjny od wielu cierpień.
  • Odpowiedz
@camaro98: cały ruch LGBTQWERTYZ+ jest oparty na afiszowaniu się "patrzecie jestem inny niż wszyscy". Dziś każdy potrzebuje się czuć indywidualistą, innymi niż wszyscy. Taka moda. Jak im odbierzesz prawo do afiszowania, to nagle się okaże że LGBTQWERTYZ+ jest passe, bo jak to? Jestem inny i nie mogę tego pokazać światu? Do dupy z takim ruchem! Stąd też się bierze moda na tatuaże. Za 20 lat będziemy się śmiać z tych zjebów,
  • Odpowiedz
@camaro98: Gurwa, nie oczekuj akceptacji ogółu xD
Jak się żenisz z czarnym, to twoja sprawa, ale nie oczekuj akceptacji ogółu, taka sama argumentacja na poparcie dyskryminacji.
  • Odpowiedz
  • 8
@camaro98 pół nagie osoby ma marszach równości to margines, większość się nie rozbiera - nie daj się nabrać na propagandę.

I jak mają żyć osoby trans wg Ciebie, żeby się nie afiszowac? Nie dokonywać korekty? Po korekcie wyjezdzac do innego miasta/kraju i udawać że nie ma się żadnej przeszłości? Jak ty to widzisz?
  • Odpowiedz
@Atreyu: A co, skoro wykreślili Plutona z listy planet to znaczy, że go znowu kiedyś wpiszą?
Otóż nie, nie stanie się tak. To, że coś najpierw był na liście a potem zostało z niej wykreślone wcale nie oznacza, że to jest jakieś arbitralne i do tego wrócą. Co za absurd. Oznacza to po prostu, że wcześniej były inne kryteria, a poza tym dysforia płciowa była z biegu brana pod uwagę jako
  • Odpowiedz