Wpis z mikrobloga

Jestem autorem TEGO wpisu - wiec zeby nie bylo ze jestem jakims szowinista - analogicznie wrzucam:

WIELKI SLOWNIK MESKO-DAMSKI:
1. podobasz mi sie - podobasz mi sie
2. chcialbym dziewczyne taka jak ty - chcialbym dziewczyne taka jak ty
3. ale ta dziewczyna mnie wkurza - ale ta dziewczyna mnie wkurza

Dziekuje za uwage.
#zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 20
@xhxhx: @Tomek1902: kompletnie się nie zgadzam i nie cierpię takiego postrzegania bycia sympatyczną osobą. To jeden z najlepszych komplementów, a przez jakieś głupie stereotypy nie mogę tak mówić bez obawy czy zostanę dobrze zrozumiany. Przez społeczny strach przed skrzywdzeniem uczuć kobiety faceci nie mówią "nie podobasz mi się" lub "nie jesteś w moim typie" lub w jakikolwiek dyplomatyczny albo bardziej bezpośredni sposób tylko to przeklęte "jesteś sympatyczna". Dla mnie osoba
@uprzejmystefan: @xhxhx: tak, żeby uściślić ja też jestem przeciw używania słów "sympatyczna/y" w innym kontekście, niż ten, który opisałeś.

Co więcej, w tamtym poście też pisałem o tym. Moim zdaniem te określenie używa się w dwóch kontekstach- mianowicie "wygląda sympatycznie" i "jest sympatyczny/a".
I to właśnie z tym pierwszym się nie zgodziłem tam, bo jeżeli o kimś z kim nie spędził nawet minuty życia, w kwestii jego/jej urody- ktoś używa