Wpis z mikrobloga

chce sie nauczyc springa, dla siebie i bo chcialbym dostac sie na jakies praktyki. Jednak mam pewien problem, aktualnie czytam "Spring w akcji" (malo przeczytalem) i caly czas w glowie mam to ze czytam te przyklady, ale ja nie wiem jak zrobic taki projekt. Czy tam sa jakies przyklady dalej czy szukac na wlasna reke jak to sie robi? Rozumiem idee springa i tego jak maja wygladac te apki (mam podstawy angulara wiec moge zrobic cos fajnego + grafika) ale ja nie wiem jak korzystac ze springa w inteliij, czy korzystac z mavena, czy z gradla. Mam bardzo duzo pytan wiec jesli jest osoba ktora moglaby mi pomoc i odpowiedziec na serie glupich pytan to zapraszam w komentarzu

#spring #java #javaee
  • 13
@penguin1: za szybko się rzuciłeś na tę książkę. Przerób kilka tutoriali z ich strony, potem zrób aplikację łączącą parę pomysłów i dopiero potem bierz się za teorię siedzącą w zapleczu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a co do twoich pytań:
- to jest sporo zwolenników mavena, ale od siebie polecam gradle bo nowszy i przyjemniejszy się wydaje.
- w intellij ladujesz projekt ze springiem i wsio juz masz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Roballo: Maven czy Gradle to nieduża różnica, łatwo się przesiąść. Ale łatwiej nauczyć się Mavena, bo więcej tutoriali.

Może iść na łatwiznę i wziąć Spring Boota. Ale jak wziął się za książkę to raczej na poważnie, więc zwykła konfiguracja.
@penguin1 spring ogólnie jest ciężki, musisz się oswoić ze springiem, tak jak ktoś już pisał porob kilka zadań z spring.io/guides
Długo mi zajęło przywyknac do springa że tak powiem, na początku pewnie nie będziesz kompletnie nic rozumieć i będzie to bezmyślne przepisywanie, ale spokojnie. Przy odrobinie samozaparcia dasz radę ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam dużo nie umiem ale cie rozumiem więc jakbyś czegoś nie wiedział albo potrzebował to
@Bruno_ ja tylko zapytam, a co z rozmową o pracę gdzie wymagana jest znajomość podstaw javy i oop. Z oop łatwo bo to znam i wiem czego się spodziewać. Ale z podstawami javy to na pewno jakieś pytania ze springa i po prostu nauczyć się jak to działa, co można zrobić i ew właśnie poprzerabiac na ile mogę tutoriale ze spring start? Będę się odzywał na pw jeśli napotkam jakieś błędy których
@penguin1 imo oop to abstrakcja bo to oczywiste i nie wiem z czego mogą pytać xD
Podstawy javy to garbage collector, collections it, spring to framework. Mimo to jak w wymaganiach do pracy masz springa to raczej cie zapytaja, ale z czego to nie mam pojęcia.
Według mnie w tym momencie nie powinieneś się uczyć żadnej teorii, rób jakieś projekty małe (małe bo szybko się robi i możesz iść dalej, a jak
@penguin1: no i pierwszy projekt to olej tamte RESTful service i ogolnie rest controller w swoim projekcie (dopiero od drugiego) bo po sobie widze ze duzo latwiej to wszystko ogarnac jak sie nauczysz w pierwszej kolejnosci zwyklego springa + zwracanie thymeleafem htmli