Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich plusujących mój poprzedni przepis a także nowych czytelników spragnionych ekskluzywnych doznań kulinarnych.

Mimo, że w poprzednim wpisie nie została przekroczona granica 100 plusów po licznych mailach i prywatnych wiadomościach jestem skłonny zdradzić kilka tajników jak przyrządzić taką potrawę, ale wcześniej mały bonus.

Na moim instagramie często pytaliście czy oprócz keczupu można wzbogacić smak tego dania o musztardę i odpowiadam: można i aby to udowodnić przygotowałem taki właśnie wariant, który możecie podziwiać na załączonym zdjęciu.

Jestem właśnie w trakcie konsumpcji i mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że taka kompozycja daje lepsze doznania dla kubków smakowych.

Pojawiły się również zarzuty, że nie ja jestem autorem tego przepisu i został podwędzony spod tagu #gotujzhannah - dementuję te plotki, to w 100% moje dzieło, proporcje składników i proces technologiczny opracowałem sam, może delikatnie inspirowałem się #gotujzmajorem ale to tylko w kwestii estetyki.

Pozdrawiam i zapraszam do obserwowania moich kolejnych przepisów

#gotujzwykopem #gotowanietomojapasja #gotowanie #kulinaria #maklowicz #kuchnia #przepisy #obiad

Pobierz Ksemidesdelos - Witam wszystkich plusujących mój poprzedni przepis a także nowych czy...
źródło: comment_5le1681ptoM9CPLaJZxgK7TBdypFBdtz.jpg
  • 10
@ridcully: w przypadku tej potrawy niezbędna jest umiejętność zagotowania wody gdyż ten proces jest w tym przepisie przeprowadzany aż dwukrotnie - w gotującej się wodzie przygotowujemy zarówno parówki jak i ryż natomiast jeżeli ktoś potrafi zrobić tylko jajecznicę to jak wszyscy wiemy wody się w tym przypadku nie gotuje więc mogą być pewne trudności, zalecam poprostu potrenowanie tego etapu, przyda się kilka garnków i kuchenka gazowa z kilkoma palnikami