Wpis z mikrobloga

Ciężki temat, ale czasem nie ma innego wyjścia.

Krótko mówiąc jestem osobą niepełnosprawną, która ma problem ze znalezieniem pracy. Dlaczego? Bo może to być głównie praca zdalna. Jestem chory na mukowiscydozę. W przypadku tej choroby duże skupiska ludzi nie są dobrym miejscem do przebywania z powodów wszelkiego typu bakterii. Stan mojego zdrowia pogarsza się o wiele wolniej od czasu, kiedy jego większość spędzam w domu. Dodatkowo jasno od lekarzy usłyszałem, że praca w biurze mi nie pomoże.

Aktywnie szukam pracy, ale nie jest to takie proste jak mi się wydawało i mówiąc szczerze z tego powodu jest mi już bardzo źle. Nie chodzi nawet o samą kasę, ale o poczucie bycia niepotrzebnym. Zerowy odzew od fundacji też nie pomaga.

Może ktoś z Was szuka kogoś do wykonywania jakiejś pracy zdalnej? Jeśli nie to chociaż proszę o zaplusowanie tego wpisu żeby więcej osób go zobaczyło. Jest mi trochę wstyd to pisać, ale co mi pozostało.

Jeśli chodzi o moje umiejętności:

- frontend dev, ale na poziomie juniora - kilkanaście zrealizowanych projektów, mam swoją stronkę więc jakby ktoś był zainteresowany to na priva podeślę,
- analiza danych - skończyłem ekonomię więc kilka prac z wykorzystaniem tej umiejętności napisałem,
- pracowałem przez pewien czas przy wprowadzaniu danych i wyszukiwaniu hoteli oraz ocenie ich.

Jeśli będą jakieś pytania to śmiało, odpowiem.

#praca #pracazdalna #pracait #szukampracy
  • 131
  • Odpowiedz
@Viridae: Dzięki za opcje.Na upworku mnie odrzucają po sprawdzeniu profilu. Najwyraźniej za dużo jest takich klepaczy jak ja ;) Polskie odpowiedniki znam i też tam rozsyłam co mogę ;)

@Kubeusz89: Dzięki, sprawdzę

@Acid55555: Właśnie ostatnio ogarnąłem sobie tam profil i powoli zacząłem działać ;)

@sirpe_dallos: Dzięki

@enslavedeagle: Niestety, mój React to poziom raczkujący więc nie uważam, że jestem jeszcze na poziomie, gdzie mogę coś zaoferować ;)
  • Odpowiedz
  • 4
@Wal_ton ddafuck? Mukowiscydoza ci w tym przeszkadza? Chyba tak ci się tylko wydaje.
Znam ziomka z osiedla z Mukowiscydoza od wielu lat. Jeździł ze mną na festiwale hip hopowe kiedyś, spał na polu namiotowym, pił, cpal i korzystał z życia. Codziennie też widzę go jak przebywa z innymi ludźmi, czasem w kilku osobowych grupach. Jedyne od czego musi się trzymać z daleka to od przeziębionych i chorych ludzi, bo potem dostaje gorączki.
  • Odpowiedz
@Wal_ton: Może spróbuj adminowania? Chyba najłatwiej takiemu o pracę zdalną.
Freelancer.com, kilka małych projektów <$10 żeby mieć ocenę 5.0 i można iść na głęboką wodę. Przy 50 ukończonych projektach sami się do mnie zaczęli zgłaszać.
  • Odpowiedz
@sprawa myślę, że opinia lekarza OP jest bardziej miarodajna od jednostkowego przypadku. Np. mam w rodzinie cukrzyka, który regularnie je słodycze i mam poziom cukru ~300 i nic mu się nie dzieje a są i tacy, którzy dbają o wszystko a i tak tracą wzrok, amputacje itp.
  • Odpowiedz
@sprawa: Chodząc do normalnej roboty, w 5 msc, zszedłem z poziomu pojemności płuc 40-50% do 22-30%, plus jeszcze odma mi się trafiła. A siedząc w szpitalu dostałem telefon, że w sumie dziękujemy za współpracę ;)
Antybiotyk co 1-2 msc, szpital co 6 msc. Od czasu, kiedy skupiłem się bardziej na przybywaniu w domu, udało się wytrzymać 1.5 roku do szpitala, antybiotyki są o wiele rzadziej.Mógłbym wymieniać dalej ale nie ma sensu
  • Odpowiedz
Front dev na poziomie juniora i pracy zdalnej nie mozesz znalezc?


@makoniko2: a ja się wcale nie dziwię, teraz jest juniorków frontendowców od cholery wszędzie, w dodatku w większości szukają do pracy przy frameworkach. Coraz więcej widuję takich ogłoszeń, że "szukamy junior front-end developera, wymagane minimum pół roku doświadczenia komercyjnego w React".

Juniorki teraz mają ciężko, szczególnie frontendowcy, a znaleźć taką robotę zdalnie to graniczy z cudem.
  • Odpowiedz
- frontend dev, ale na poziomie juniora - kilkanaście zrealizowanych projektów, mam swoją stronkę więc jakby ktoś był zainteresowany to na priva podeślę,


@Wal_ton: podeślij, czasem mam pojedyncze projekty do zlecenia
  • Odpowiedz