Wpis z mikrobloga

Uff :) Skończyłem artykuł o tym, "co byś zmienił budując drugi dom" #budujzchaferem

Prawie 100 konkretnych porad od osób, które już się pobudowały.

Wdzięczny będę za pomoc w wykopaniu :)

https://www.wykop.pl/link/4349557/co-bys-zmienil-budujac-drugi-dom/

A tu info o wpisie:

Przez kilka ostatnich miesięcy przeglądałem internet w poszukiwaniu komentarzy osób, które już się wybudowały i podzieliły się tym, co by zmieniły, gdyby budowały się drugi raz.

Przez ten czas przejrzałem kilkadziesiąt różnych stron internetowych i forów i przeczytałem około 10000 (!) przeróżnych wypowiedzi. Porozmawiałem także na ten temat ze wszystkimi moimi znajomymi. Odpowiedzi były przeróżne i dotyczyły zarówno wybranego projektu, współpracy z wykonawcami, urządzania ogrodu, jak i urządzenia mieszkania. Spisałem te odpowiedzi, które pojawiały się najczęściej, a następnie wszystkie posegregowałem, zredagowałem i podzieliłem na różne kategorie. Masa pracy – mówię szczerze.

Najczęściej pojawiające się komentarze dotyczyły następujących kwestii (w kolejności od najczęstszych do nieco rzadszych wypowiedzi) – wszystkie wyjaśniam szerzej w tekście.

Gdybym budował się drugi raz to następnym razem…

– Wybudowałbym mniejszy dom.

– Wybudowałbym mniej skomplikowany dom.

– Dłużej myślałbym na projektem.

– Nigdy nie brałbym znajomego kierownika budowy lub projektanta.

– Byłbym mniej pobłażliwy dla wykonawców.

– Nie montowałbym u siebie wanny z hydromasażem. Poważnie. Nie spodziewałem się, że temat wanny z hydromasażem będzie się przewijał tak często. Najbardziej zapadła mi w pamięć jedna dyskusja na forum muratora, gdzie jeden budujący narzekał, że wanna z montażem kosztowała go aż 15000 zł, a wziął w niej kąpiel do tej pory tylko 4 razy. Ktoś trzeźwo napisał, że powinien koniecznie się wykąpać jeszcze kilka razy bo na razie wychodzi, że jedna kąpiel kosztowała go aż 3250 zł

A w przygotowaniu artykuł o tym, jaki dom wybudować. Czy wybrać dom murowany? W końcu większość osób w ten sposób się buduje. Ale jeżeli tak to właściwie murowany z czego? Jest na rynku tyle materiałów i tyle możliwości… A może jednak dom drewniany? Ale jaki – szkieletowy czy z bali? Postaram się na wszystkie pytania odpowiedzieć już niedługo. Jeżeli ktoś z was wybudował dom w innej technologii niż murowany to dajcie znać: mam pytania.

#gruparatowaniapoziomu #budujzwykopem #dom #budowadomu #budowa
  • 1