Wpis z mikrobloga

  • 484
Proszę państwa na załączonym obrazku mamy lrzestawieiceka typowego spierdoxa rowerowego który spowalnia ruch na całej długości rogi . Pół biedy gdyby to było jakie zadupie ale jest to główna droga między Mińskiem a Warszawą. Pół biedy gdyby nie miał innego wyboru jazdy w kierunku w którym zmjerza bo obok są drogi które też prowadzą dokładnie w tą samą stronę. Nie można go nawet wyprzedzić ponieważ drugi pas dalej cały był zajęty a, że ja prowadzę #zycietruckera to nie mogłem go wyprzedzić ze względu na linię ciągła i nie zdążyłbm się rozpędzić żeby nie wymusić hamowania na pojazdach z naprzeciwka. Tak, mam o to ból d--y
#bekaztransa #rower #kolarstwo #boldupy #polskiedrogi
Retropx - Proszę państwa na załączonym obrazku mamy lrzestawieiceka typowego spierdox...

źródło: comment_9JYZOd3YbHQaGkIR4DHhnJmi5BeeHDmk.jpg

Pobierz
  • 265
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@reddin bo to rowerzysta utrudnia jazde setkom pojazdów anie one jemu. Ma mózg i powinien wiedzieć, ze będzie hamowal ruch i naqet jadac zgodnie z przepisami powininen wybrać inną droge jeżeli ma taka możliwość
  • Odpowiedz
  • 0
@nariox no strasznie utrudnia. A te samochody z przodu jak utrudniaja! Masakra, czy ci kierowcy mają mózgi? Mogli tam nie jechać to inne samochody by nie musiały stać w korku. Problem to drogi i infrastruktura a nie jednostkowy rowerzysta.
  • Odpowiedz
  • 1
Wszyscy tacy mądrzy i krytykują @retropx (chociaż fakt, że argumenty ma słabe), a nie znam ani jednej osoby, której by nie w------ł rower na zatłoczonej drodze
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: może rowerzysta nie jest super empatyczny ale ma prawo jechać tak jak jedzie

@Pepcioza: czasami wjeżdżam na chodnik jak jest szeroki i nikomu tam nie będę przeszkadzać a poczuje się bezpieczniej i samochody sobie przejadą. Przecież nie zjeżdżam z tego chodnika prosto pod samochody tylko czekam aż będzie wolne. Co w tym za problem?
  • Odpowiedz
a nie znam ani jednej osoby, której by nie w------ł rower na zatłoczonej drodze


@ixie: Mnie to bardziej irytują kierowcy którzy nie potrafią sprawnie wyprzedzić takiego rowerzysty, wtedy trzeba czekać, aż emerycko wykonają manewr.
  • Odpowiedz
  • 0
@reddin jasne że tak. Ale na ta chwile bajlepsYm rozwiazaniem jest, jezeli rowerzysta pomysli i pojedzie chodnikiem albo inna droga. Jakie widzisz inne rozwiązanie? Nie wszędzie tez powstana drogi dla rowerow....
Czemu sobie wzjaemnie utrudnaic zycie i zwalac na kogos innego? Trzeba korystac z tego co jest w umiejetny sposob i z glowa...
  • Odpowiedz
pojedzie chodnikiem albo inna droga.


@nariox: Nie może jechać chodnikiem, to niezgodne z przepisami. Inną drogą? Ale dlaczego, przecież też prowadzi pojazd.
  • Odpowiedz
na drodze jednokierunkowej przed skrzyzowaniem?


@lubielizacosy: Umiesz czytać ze zrozumieniem? Chyba jest wyraźnie napisane i podany jest przepis. Zdajesz sobie sprawę z tego, że stanowisz zagrożenie, nie znając podstawowych przepisów? Jak zdałeś na te prawo jazdy do cholery?
  • Odpowiedz
  • 0
@reddin ano dlatego ze jak Ci napisalem to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich przy takim natezeniu ruchu, tym bardziej jezeli rowerzysta ma możliwość wyboru innej drogi. Sam nie czuje sie bezpiecznie pomiedzy rowerem a tirem i ataram sie unikać takich dróg jak w tym wpisie...
Malo tego o ile mnie wzrok nie myli po jego prawej stronie jest droga, którą mógłby jechać na tym odcinku
  • Odpowiedz
@reddin : utudnił ruch mi dodatkowo waląc w moj samochod by potem mnie i inne samochody hamować przez dalszą droge xD to jest utrudnianie ruchu. Jak kogos wyprzedzasz to po to zeby szybciej jechac a nie wolniej.

Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:
1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;

Ja na Twoim miejscu bym kupił koparke i jezdził nią
  • Odpowiedz
utudnił ruch mi dodatkowo waląc w moj samochod by potem mnie i inne samochody hamować przez dalszą droge xD


@lubielizacosy: na pewno bez powodu dostałeś klapsa w dach, przecież doskonale znasz przepisy i na pewno go widziałeś, prawda? Jestem pewien, że zajechałeś gościowi drogę i ciesz się, że klepnął ci w dach a nie w papę.
Jesteś drogowym i przepisowym indolentem, masz przed japą internet i nie potrafisz się sam
  • Odpowiedz
nie Tobie o tym decydować na co zasluguje a na co nie. Sa kompetetniejsze osoby w tym kraju.


@lubielizacosy: Sam wykazałeś tu i pewnie na drodze, że nie znasz przepisów. Spójrz w lustro i powiedz sobie w twarz, że nie zasługujesz na prawo jazdy.
  • Odpowiedz
@reddin: gdybym nie zaslugiwał to bym go nie dostał. Wyżej mi pisałeś że przepisy trzeba łamać np. Przejezdzajac przez linie ciągłą a teraz śmiesz mi mówić bym to ja oddał prawo jazdy. Ktorego pewnie nie masz i dlatego jezdzisz rowerem. Poza tym pod czyimś tematem piszesz 20 wiadomosci o tym jacy to wszyscy kierowźli są źli, tylko rowerzysci sa najlepsi i wszystko im wolno. Wskaż mi czego wy nie mozecie?
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: Wiele ludzi dostaje prawo jazdy i na nie nie zasługuje. Nie napisałem, że trzeba łamać, tylko wykazałem nadrzędność jednego moim zdanie przepisu nad drugim, napisałem, też, że jest to nie precyzja polskich przepisów, ale ty czytać ze zrozumieniem też nie potrafisz. Mam prawo jazdy od 98r misiaczku, rowerem jeżdżę bo szkoda mi czasu na stanie w korku w mieście. Trasę do pracy pokonuję samochodem, bo muszę. Piszę tyle postów,
  • Odpowiedz