Wpis z mikrobloga

Siema rowerowe świry

Tl;dr


Słyszałem, że jest tutaj bojowka squirtlube.

Wyczyscilem napęd, podałem wieczorem po jednej kropelce na każde ogniwo. Na drugi dzień rano poprawiłem.
Na początku napęd był głośny, nawet ładnie trzasnelo przy pierwszej zmianie xD

Niby się dotarło, zmiany trybów bardziej ciche, ale napęd nadal głośniejsz niż na normalnym oleju. W sumie głośność taka, która mówiła mi bym posmarowal.

Pierwszy dzień 81km. Dzisiaj zrobiłem 72km i naprawdę jest już mega głośno.
Koleś przy zakupie mówił, że smarować będę musiał około 2 razy w miesiącu xD

Dzisiaj dodałem po 1 kropli na ogniwo i zobaczę co przyniesie jutro ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jakie są wasze doświadczenia?

#rower #szosa #mtb
  • 21
@kendi: 1. Napęd na skłercie jest głośniejszy niż na oleju
2. Nie żałuj i lej dużo na łańcuch (znacznie więcej niż oleju) bo i tak się wykruszy
2. Smaruj często (co 200-250 km)
@kendi może masz napęd slaby/dojechany i tak to gra albo słabo czyscisz. wstrzasnij butelka przed użyciem. Ja nie wiem #!$%@? jak wy możecie narzekać na ten smar. Przecież powłoka która się tam tworzy się mocno trzyma łańcucha. dla mnie jest ok i nie zamierzam zmieniać. Według mnie coś robisz nie tak
bo squirtlube jest głośny, ale zapewnia mniejsze tarcie


@dablju_: skąd takie rewelacje? ja jestem pewien że jest w 2gą stronę

@kendi: ja po 100km muszę smarować bo jest już mega głośno jak mówisz, ostatnio nie wytrzymałem i posmarowałem zwykłym i po 400km nadal jest cicho
@piteerowsky napęd ma około 1kkm, został rozebrany i wyczyszczony. Przymiar na 75% nie wpada, więc ma pewnie przed sobą jakaś połowę życia.

Teraz tylko dolewac, czy jakoś czyścić co kilka dni?
@kendi jak nie jesteś leniwy to staraj się czyścić i dobrze rozsmarowywac, a jeżeli jesteś leniwy to tylko dolewaj. powinien się sam "zeskrobywac". Na każde ogniwo nie trzeba, tylko na łańcuch tak o i kręcić korba
@kendi: no zwykły wosk (parafina) znikała mi po jednodniowym dojeździe do pracy, próbowałem kilkukrotnie, w deszczu to jeszcze szybciej, próbowałem mieszać z parafiną w płynie + xylen, ale więcej #!$%@?łem sobie napędu niż było to warto

nie neguje działania squirt lube, ale ja zostaje przy oleju, raz na tydzien smaruje i mam w dupie, a przestałem świrować nt czystości napędu, grunt by piachu nie łapało

Jak chcesz cicho to może smaruj