Wpis z mikrobloga

  • 956
Zmarł dzisiaj sąsiad rodziców, akurat jestem u nich to rozmawialiśmy i zaczęło się gadanie, że pogrzeb w sobotę bo nie można trzymać zmarłego przez niedzielę. Trochę zdębiałem i pytam się co to ma za znaczenie.
Uwaga, mówi się, że trzymanie zmarłego przez niedzielę spowoduje śmierć innej osoby w rodzinie. Zaśmiałem się i mówię, że chyba już nikt w takie zabobony nie wierzy.
Zostałem nazwany gówniarzem, że nic się nie dzieje bez przypadku i jeszcze dorosnę do takich rzeczy.
Miałem zostać dłużej ale wyjadę chyba jutro.

#katolicyzm #bekazkatoli taguje #gimboateizm bo znajdą się tutaj jeszcze tacy co wierzą w takie rzeczy.
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ytłumacz to lepiej katolikom, bo w moim regionie zabobony to nieodłączna cześć życia dla niektórych.


@Infamiee: zabobony nie maja nic wspolnego z katolicyzmem, wrecz przeciwnie, wg katolicyzmu sa grzechem ciezkim.
  • Odpowiedz
@Infamiee: Z jednej strony - znam ateistów, którzy się chełpią, jacy to nie są racjonalni, a wierzą w te wszystkie przesądy xD Miałem kiedyś w pracy taką antyklerykalną Grażynę, która o---------a mnie za stawianie plecaka na ziemi, bo PIENIĄDZE UCIEKAJO ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z drugiej, bekę mam z tego, jak mocno zdeklarowani katolicy hołdują tym wszystkim sprzecznym ze swoją religią zabobonom, ale wydaje mi się,
  • Odpowiedz
@Infamiee: Jak zmarła moja Babcia, to dowiedzieliśmy się o zabobonie, że przez miesiąc od pogrzebu nie wolno zdejmować z grobu wiązanek, czyli niech leża suche i brzydko wyglądające, bo przez ten czas zmarły jeszcze chodzi po ziemi i 'nie można;. Na bieżąco te uschnięte wyrzucaliśmy, bo po prostu źle to wygląda. Jednak od czasu jak poznałem ten zabobon, to zwracam uwagę i widzę że na cmentarzu sporo osób się do
  • Odpowiedz
  • 0
@Shatter w takie rzeczy wierzono kilkaset lat temu. Normalne społeczeństwo się rozwija i odrzuca wszystko co przestaje być racjonalne tak jak to się dzieje obecnie z religią. Więc p-------------e się do czegoś takiego jest jak najbardziej na miejscu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Shatter jak przekonasz katolów, żeby przestali w--------ć się w życie i przestali zabierać pieniądze to nikt raczej nie będzie miał z tym problemu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Shatter nie wiem w jakim świecie żyjesz ale sprawdź sobie jakie pieniądze dostaje Kościół od państwa a ja jako niewierzący też na to płacę. Więc tak, zabierają mi pieniądze. Kibole nie w---------ą się w moje życie i nie są tak irytujący, a od działania przeciwko temu są różne służby które się tym zajmują. Niestety nie ma żadnej organizacji edukującej katolików nad czym bardzo ubolewam.
  • Odpowiedz
Pamiętam jak dawno temu ksiądz właśnie na mszy gadał o przeróżnych zabobonach w które wierzy wiele Polaków i są łamaniem 1. przykazania bożego i z takich rzeczy jak wiara w chodzenie pod drabinami, rozbijaniem luster itp. powinno się spowiadać ponieważ jest to grzech śmiertelny czy coś w tym stylu.
Nawet nie wyobrażacie sobie jak obrabianą miał dupę ten ksiądz po mszy, wiele osób oczywiście rzuciło najwyższą artylerię pt.: "to młody ksiądz, g---o
  • Odpowiedz