Wpis z mikrobloga

  • 956
Zmarł dzisiaj sąsiad rodziców, akurat jestem u nich to rozmawialiśmy i zaczęło się gadanie, że pogrzeb w sobotę bo nie można trzymać zmarłego przez niedzielę. Trochę zdębiałem i pytam się co to ma za znaczenie.
Uwaga, mówi się, że trzymanie zmarłego przez niedzielę spowoduje śmierć innej osoby w rodzinie. Zaśmiałem się i mówię, że chyba już nikt w takie zabobony nie wierzy.
Zostałem nazwany gówniarzem, że nic się nie dzieje bez przypadku i jeszcze dorosnę do takich rzeczy.
Miałem zostać dłużej ale wyjadę chyba jutro.

#katolicyzm #bekazkatoli taguje #gimboateizm bo znajdą się tutaj jeszcze tacy co wierzą w takie rzeczy.
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Infamiee: nie jestem zabobonna, natomiast wiem, że taki przesąd istnieje i wiele osób się boi. Może to przypadek, może nie, niech sobie wierzą w co chcą, ale jeśli 3 zmarłych przeleżało niedzielę i krótko potem umierały kolejne osoby, to dla tych ludzi jest to potwierdzeniem przesądu. I w sumie po co się o to spierać? Niech sobie tak myślą dalej. To nie jest coś, co by komuś miało zaszkodzić.
  • Odpowiedz
@Infamiee z rodzinnej wsi pod Kielcami też kojarzyłam ten zabobon. Teraz na całkowitym południu przy granicy ze Słowacja okazuje się, że oni jeszcze mocniej w to wierzą. Dwa tygodnie temu zmarl na raka jakiś chłop we wsi, że zmarł w piątek tak z pogrzebem rodzina do poniedziałku sie wstrzymała, no i w kolejnym tygodniu w piątek zmarła jakaś starsza kobieta lvl ponad 90. I co? Wszyscy, łącznie w młodymi gadali że
  • Odpowiedz
@Infamiee: Spytałem mamy o taki zabobon, i według niej może pochodzić z czasów gdy trumna leżała w domu przez kilka dni i modlono sie przy niej co wieczór.
  • Odpowiedz
@Infamiee: Przepraszam, ale co miał na celu twój wpis? Zamiast tworzyć bezsensowne i szkodliwe wpisy to zacznij edukować swoja rodzinę.
Nie mieszaj religii do tego. Nie nasza wina że twoja rodzina jest wierząca tylko z nazwy.
  • Odpowiedz
  • 5
@pobozny Najbardziej to chciałem się dowiedzieć czy gdzieś jeszcze wierzą w coś takiego. A religia miała na nich bardzo duży wpływ i ten zabobon jest właśnie znany u katolików
  • Odpowiedz
@Infamiee U mnie w rodzinie było tak, że zmarła ciotka, później wujek, a na końcu moja babcia. Wtedy wiedziałem, że to zabobon, teraz też tak uważam, ale pojawiło się w głowie: "O #!$%@?, a jak oni mają rację?!" :D
  • Odpowiedz
Nie mieszaj religii do tego. Nie nasza wina że twoja rodzina jest wierząca tylko z nazwy.


@pobozny: To może niech Kościół lepiej zajmie się edukacją swoich wiernych? Po #!$%@? ta religia i wymuszanie na dzieciach chodzenia na nią, jak później będzie #!$%@?ć takie głupoty? Mam chodzić po wsi i głosić, że źle myślą? xD A jaki ja mam dla nich autorytet niby?
  • Odpowiedz
ale wiesz, że wiara w zabobony to grzech? Więc trochę nie bekazkatoli tylko bekazzabobonow


@natkurka: @Infamiee: @Infamiee: @Jarem12: Moja ciotka lata do kościoła co niedzielę z całą rodziną, obchodzi wszystkie święta, podkreśla ciągle pobożność, ale jednocześnie wierzy w przeróżne gusła. Nie pozwalała swojej córce nosić żadnych pasków w ciąży, bo wierzyła, że dziecko urodzi się obwiązane pępowiną. Jak ktoś powie coś niewłaściwego, co uzna
  • Odpowiedz
@Infamiee: znam ten przesąd, nie ma on raczej nic wspólnego z katolicyzmem, po prostu taki zwyczaj. U mnie w rodzinie (Warmia i Mazury) też się w to wierzy.
  • Odpowiedz