Wpis z mikrobloga

  • 956
Zmarł dzisiaj sąsiad rodziców, akurat jestem u nich to rozmawialiśmy i zaczęło się gadanie, że pogrzeb w sobotę bo nie można trzymać zmarłego przez niedzielę. Trochę zdębiałem i pytam się co to ma za znaczenie.
Uwaga, mówi się, że trzymanie zmarłego przez niedzielę spowoduje śmierć innej osoby w rodzinie. Zaśmiałem się i mówię, że chyba już nikt w takie zabobony nie wierzy.
Zostałem nazwany gówniarzem, że nic się nie dzieje bez przypadku i jeszcze dorosnę do takich rzeczy.
Miałem zostać dłużej ale wyjadę chyba jutro.

#katolicyzm #bekazkatoli taguje #gimboateizm bo znajdą się tutaj jeszcze tacy co wierzą w takie rzeczy.
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Infamiee ale to nie katolikom tylko ogólnie ludziom trzeba wytłumaczyć, bo ja np mam sąsiadów którzy są ateistami a do wózka nowo narodzonego dziecka przywiazali czerwona wstążke (to niby ma chronić przed "zauroczeniem" dziecka), to co mam to otagowac #bekazkatoli a może #bekazateistow bo juz nie wiem. Zwracam tylko uwagę na to, że owszem, ludzie wierzą w durne zabobony, ale to nie jest przejaw katolicyzmu ʕ
  • Odpowiedz
@Infamiee również pochodzę z Polski B. Taka wiara to nie wiara. Bo wierzenie w zabobony TO GRZECH CIĘŻKI i może rzeczywiście należałoby katolików w tym względzie edukować.
  • Odpowiedz
  • 39
@natkurka nie znam tak naprawdę nikogo świadomie wierzącego, który zna dobrze Pismo Święte. A co edukacji katolików raczej się nie garnę, bo wiara mnie naprawdę nie obchodzi i nie chce mi się kolejny raz słuchać, że gówniarz jestem i się nie znam.
  • Odpowiedz
  • 2
@Infamiee u mnie to samo, a daleko do Podlasia. No i jeszcze usłyszałem jakąś rymowankę, że nie można brać ślubu w maju "w maju ślub, szybki grób" czy jakoś tak.
  • Odpowiedz