Wpis z mikrobloga

Chciałbym się z Wami podzielić pewną przedziwną #creepystory z dnia dzisiejszego (tl;dr na dole).
#niedziela - dzień, za którym nie przepadam. Wróciłem z żoną i córkami od teściów, a że wczoraj kupiliśmy dziewczynom prezenty na dzień dziecka, to dziś postanowiłem najstarszej (lvl8) pomóc składać układ planetarny, który sobie zażyczyła... Młodej po 2h znudziło się składanie drobnych detali, najmłodszej (lvl1), znudziło się siedzenie w domu w ogóle, a że żona nie chciała spędzać słonecznego popołudnia w mieszkaniu, postanowiła zabrać pociechy na spacer. Zostałem ja (składający, malujący i wieszający planety) i moja średnia córka (lvl3,5), bawiąca się lego.

Gwoli wyjaśnienia, z lvl3,5 jesteśmy najbardziej "zżyci" i bardzo lubi ze mną zostawać - wtedy się otwiera i gadamy, jak ojciec z córką o wszystkim, o czym nie ma możliwości pogadać w biegu dnia codziennego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Męczę się więc z orbitami planet, kombinuję żeby wyważyć układ i nagle dziecko przemawia do mnie tymi słowy:
"Tatusiu wiesz, ja bardzo chciałabym znów zobaczyć Pana Jezusa - On był dla mnie taki dobry"
Zamarłem na chwilę! Może i jestem katolikiem, dzieci mam ochrzczone, najstarsza za 2 lata idzie do komunii, ale (nie żebym był z tego dumny) nie jesteśmy przesadnie pobożni, w kościele córka była może ze 3x w życiu, o religii nie rozmawiamy w domu w ogóle, a o Jezusie lvl3,5 wie tyle, że umarł na krzyżu (sama kiedyś zapytała) i już.
Ciary obleciały mi plecy i myślę sobie skąd taki tekst (!?) Postanowiłem więc kontynuować temat i mówię:
Ja: "Tak? A dlaczego mówisz znowu? Widziałaś już kiedyś Pana Jezusa?"
Lvl3: "No tak, kiedyś byłam w takim ogromnym budynku i poleciałam aż do chmur! I tam był Pan Jezus!"
W tym momencie odłożyłem całą robotę przysiadłem przy niej i pytam:
Ja: "No i jak tam było, czy ten Jezus coś do Ciebie mówił?"
Lvl3: "Było fajnie Tatusiu i bardzo chciałam iść do Niego, ale On nie chciał"
Ja: "To znaczy, powiedział Ci, że masz do Niego nie iść?"
Lvl3: "Tatusiu On nie ruszał buzią, ale powiedział mi, że mam wracać do domku"
W tym momencie moje "WTF" osiągnęło zenit, łzy naszły mi do oczu, ale łamiącym głosem zdołałem zapytać jeszcze:
Ja: "I co, wróciłaś do domku?"
Lvl3: "No tak tatusiu, a Pan Jezus poszedł do słońca i zniknął. a ja chciałam iść do Niego, bo On był taki dobry"
Łzy same waliły mi się po policzkach, jak groch. Serce grzmociło, jak oszalałe, a myśli miałem miliard na sekundę. To była najdziwniejsza rzecz, jaka w życiu mi się przytrafiła i w sumie do teraz mnie to przeraża!
Może wyolbrzymiam, może źle na to patrzę, może coś przeoczyłem, ale po 1-sze, córka za żadne Skarby nie miała możliwości usłyszeć (nigdy i nigdzie) takiej historii, po 2-gie o Jezusie nie ma pojęcia ponad to, że to On jest na krzyżu, po 3 jak się później dowiedziałem od żony córka wczoraj po zakupach zapytała czy zabierzemy ją do kościoła, bo bardzo chciała by zobaczyć Jezusa!
Nie mam pojęcia, co o tym myśleć, bo jak dla mnie, to ona swoimi słowami i rozumowaniem 3 letniego dziecka, przedstawiła mi dziś opis śmierci klinicznej (w takim rozumieniu, w jakim przedstawiali śmierć ludzie w niejednej książce na ten temat i w jakim przedstawiał ją mój wuj św.pamięci). Z innej strony zabrzmiało to, jak jakieś wspomnienie czy opis zdarzeń z poprzedniego wcielenia (jeśli by przyjąć, że takowe istnieje). A patrząc jeszcze inaczej, równie dobrze ktoś mógłby to uznać za rodzaj jakiegoś objawienia, albo znaku (od bardzo dawna winiłem się za to, że tak bardzo oddaliłem się od Boga i swojej religii)! Na chwilę obecną nie odrzucam żadnej możliwości, bo dla mnie to co się stało, jest absolutnie niewytłumaczalne.
Jestem szczerze przerażony i nie mam pojęcia, jak mam iść spać, nie patrząc na nią co chwilę, czy wszystko w porządku.
A pytając zupełnie poważnie, to co Wy o tym myślicie? Z góry proszę o nie czepianie się wiary/niewiary i tłumaczenia, jak głupim trzeba być żeby wierzyć/nie wierzyć - nie o to tu chodzi.

tl;dr:

Moja 3,5 letnia córka, najprawdopodobniej opisała mi własnymi słowami śmierć kliniczną i spotkanie z Jezusem! Zrobiła to pomimo, że nie chodzi do kościoła, nie wie nic o religii, a o Jezusie wie tyle, że "jest na krzyżu".

#truestory #religia #katolicyzm #wiara #dzieci #pytanie
  • 24
@CukierkowaSolniczka: też początkowo brałem taką opcję pod uwagę, ale w sumie po przeanalizowaniu wyszło na to, że moje dzieci tv oglądają max. 2h dziennie, głównie nickJr, gdzie lecą bajki dla tego przedziału wiekowego, a my z żoną puszczamy w tv tylko muzykę. Filmy oglądamy, jak dzieci śpią - tylko wtedy jest chwila na takie rzeczy:-)
@korporacion: albo prawie umarła, albo nie umie odróżnić wyobraźni/snu od rzeczywistości. To drugie jest dość częste u dzieci w tym wieku, poczytaj sobie. Dobrze, że córa miała przyjemną "wizję", niektóre dzieci widzą ciemne postaci albo osoby stojące w ich pokoju i pytają "tato, kiedy ten pan sobie pójdzie", a tak nikogo nie ma( ͡° ͜ʖ ͡°)
@korporacion dzieci w tym wieku mają trudności z odróżnieniem prawdy od fikcji, często też umieszczają siebie jako bohaterów bajek, opowieści które usłyszały od kogoś. Obstawiam że kto opowiedział jej historię z Jezusem (siostry, babcia, ktoś w przedszkolu, zobaczyła w tv) a potem po przemyśleniu opowiada ją tak jakby jej dotyczyła.
@chrystusie: córka nie chodzi do przedszkola, nie zostawiamy dzieci pod opiekę ani rodzicom, ani znajomym (nie chcemy nikogo obciążać), więc praktycznie zawsze jedno z nas jest zawsze z dziećmi. Nie mamy nawet w gronie rodziny czy znajomych kogokolwiek, kto mógłby z nią na takie tematy rozmawiać.
@korporacion miałem z córką takiego samego lvl podobną, ale zdecydowanie mniej creepy sytuację, z resztą ostatnio mamy wiele takich sytuacji, że nie wiem skąd akurat coś takiego przyszło jej do głowy.

Otóż córką zapytała mojej kobiety kiedy weźmiemy ślub... My nie jesteśmy po ślubie, bo jakoś nie było nam z tym po drodze, nie czujemy takiej potrzeby. Ale nigdy o tym nie rozmawialiśmy, bardzo rzadko córką jest pod opieką kogoś innego niż
@korporacion: Faktycznie creepy. Zatem co jest bardziej prawdopodobne.
1. Obejrzała coś w tv (Trwam?) poza twoją wiedzą lub jej się przyśniło, albo jedno i drugie.
2. Kłamiesz.
3. Objawił jej się Bóg w postaci Jezusa.
Ja nic nie sugeruję. Niech każdy sobie odpowie na to pytanie sam.
@korporacion: ja pamiętam jak w dzieciństwie opowiadałem kolegom historię, jak dziadek ciągnikiem wyciągał kombajn zbożowy z błota. Później dowiedziałem się, że nic takiego nie miało miejsca, ale wtedy byłem przekonany, że to prawda - dopiero później uświadomiłem sobie, że mogło mi się śnić.
dalej lykacie pasty do tego te najbardziej popularne na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) powiedzcie jak to jest odpisywac trollowi?


@krol_bolu: 1. pierwszy raz widzę tą pastę. 2. Post kieruję do ludzi którzy w to wierzą. Sam nie wierzę.
@krol_bolu: niecodziennie wchodzę na wykop i nie wyrobiłem sobie zwyczaju sprawdzania dat postów w kalendarzu i wpisywania ich w google. Jeśli to aż taki problem to stwórz stowarzyszenie obrońców wykopu i powołaj wykopowe WBA (Wykopowe Biuro Antytrollowe) aby normalni ludzie nie musieli żyć w strachu przed tymi imbożercami.