Wpis z mikrobloga

@Basemen_t ja już przestałam wierzyć (heh), że ludzie kiedyś zmądrzeją i zaczną myśleć samodzielnie, zamiast pokładać wiarę i szamanić do jakiegoś ziomka w niebie. I ogólnie przełożyć to na inne religie. Co najwyżej ludzie przestaną w to wierzyć, jak kiedyś w Anubisa, Zeusa, Hadesa i tak dalej i wymyślą coś innego. Wolałabym jednak, żeby te bajki odeszły w niepamięć, ale wiem, że tak nie będzie, a już na pewno nie u nas
@PfefferWerfer: jestem pewien, że większość czechów deklaruje ateizm, żeby nie płacić podatków kościelnych. W niemczech mają coś takiego i chyba 9% podatku dochodzowego złodzieje biorą, no chyba że w urzędzie zadeklarujesz się Ateistą ( ͡° ͜ʖ ͡°) (nikt tego nie sprawdza)
Nom, fajnie by było jakby katolicy przestali się #!$%@?ć np. do handlu w niedzielę.


@PfefferWerfer: Walcz dalej z chochołem w twojej głowie.

Wielu katolikom bardzo nie podoba się zakaz handlu w niedzielę. W tym mi. Powiem więcej: większość katolików, którą znam, jest jawnie przeciwko finansowaniu jakichkolwiek związków wyznaniowych z budżetu publicznego.

I co teraz?

A na marginesie: chciałbym dożyć momentu, w którym kilkudniowe multikonta przestaną ewangelizować ludzi na "religię antyteizmu" (lub