Wpis z mikrobloga

@L3stko: Problem polega na tym, że Polska sprowadza 2mln ton argentyńskiej soi rocznie (56 kg na Polaka), pod której uprawę wycięto ogromne obszary argentyńskich lasów, i mimo że jest ona pełnowartościowym pokarmem dla ludzi, przerabia się ją w znanym procesie:

20kg pełnowartościowego jedzenia + kilkanaście miesięcy cierpienia krowy + ogromne ilości wyemitowanych gazów cieplarnianych + 15 tysięcy zużytej wody = 1kg mięsa

Jedyne, co Ty z tego złapałeś, to HEHEHEHE
  • Odpowiedz
20kg pełnowartościowego jedzenia + kilkanaście miesięcy cierpienia krowy + ogromne ilości wyemitowanych gazów cieplarnianych + 15 tysięcy zużytej wody = 1kg mięsa


@smyl: krowa na pastwisku nie cierpi. Jakie gazy? Pierdy krowy? XDDD 15 tys lutrów na 1kg mięsa? XDDD

chwalisz się swoim własnym komentarzem w nowym wpisie


@smyl: oczywiście, dzięki temu będę miał ten komentarz pod ręką. Z miłą chęcią będę do niego wracał.
  • Odpowiedz
krowa na pastwisku nie cierpi. Jakie gazy? Pierdy krowy? XDDD 15 tys lutrów na 1kg mięsa? XDDD


@L3stko: nieprawdopodobne, jak bardzo dumny jesteś z własnej ignorancji
  • Odpowiedz
@smyl: bardzo merytoryczna dyskusja, nie ma co. Podważyłem podane liczby i od razu ignorancja.

P.S. Czy weganie popierają aborcję?
  • Odpowiedz
@L3stko:

krowa na pastwisku nie cierpi

Taka myśl do rozważenia: jeśli krowa by się pasła na pastwisku, to czy potrzebna by była jej soja? Poświęć tej myśli 3 sekundy.
  • Odpowiedz
Taka myśl do rozważenia: jeśli krowa by się pasła na pastwisku, to czy potrzebna by była jej soja? Poświęć tej myśli 3 sekundy.


@smyl: trzeba patrzeć jakie mięso się kupuje.
  • Odpowiedz
Podważyłeś liczby?! xD


@smyl: oczywiście, napisałeś że na 1 kg potrzeba 15 tys litrów wody. Czyli przeciętna krowa musiałaby wypić 8,7 mln litrów wody XDDDD

To co z tą aborcją. Zabijanie dzieci jest spoko?
  • Odpowiedz
Czyli przeciętna krowa musiałaby wypić 8,7 mln litrów wody XDDDD


@L3stko: tak, bo wodę przy produkcji mięsa zużywa się wyłącznie do pojenia zwierząt, to jedyne zastosowanie. Użyj google, pomyśl, podaj jakieś argumenty. Nie będę dyskutował o aborcji z osobą, która gardzi danymi i nie potrafi myśleć.
  • Odpowiedz
@smyl: @L3stko: do mycia obory i ubojni ale to i tak o kilka milionów za dużo. (Chyba że wliczają, tą która spada na pole soi) Krowa mięsna chodzi po pastwisku, a soja jest jej potrzebna dla zróżnicowania diety. Za dużo filmów z żółtymi napisami
  • Odpowiedz
  • 1
@hangover: a ja przeczytałem jeden twój komentarz i już wiem, żeby nie podejmować dyskusji z osobą, która nie potrafi napisać jednego zdania nie obrażając.
  • Odpowiedz