Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #rowerowetrojmiasto - chcę przejechać z #gdansk do #gdynia ścieżką nad zatoką i widzę, że ścieżka jest trochę za Molo w #sopot, a potem chyba się kończy i jedzie się przez park Północny, koło psiej plaży(?) utwardzoną drogą.
A co potem od mola w Orłowie aż do bulwaru Nowowiejskiego? Tam chyba nie ma ścieżki.
Nie chcę się cofać do Gdyni... chcę przejechać jakoś przez Kępę Redłowską, czy ktoś poratuje trasą lub śladem GPS?

Kiedyś jak jechałem z Gdańska na Mierzeję Helską, to w Sopocie odbiłem na al. Niepodległości i cisnąłem główną drogą razem z autami XD ale teraz chcę rekreacyjnie dostać się na plażę w Gdynii na biforek przed #trojmiejskiewykopparty więc proszę o pomoc. Poza tym jakoś muszę wrócić i wolałbym to zrobić z dala od samochodów poza centrum XD
  • 26
@PepeXD: Koło psiej plaży nie masz utwardzonej ścieżki (tzn taki ubity piach w ciągu pieszo-rowerowym), przez park i stadninę również. Przez Redłowo się nie da sensownie przejechać, tylko dość wąskimi, leśnymi szlakami dla pieszych. Jeżeli przez to się przemęczysz, to masz potem zatłoczony bulwar.
@alhakeem: aha, nie jeżdżę szosą, mam zwykły rower coś typu trekingowy. Nadal mi to odradzasz?

Czyli jak rozumiem najlepiej w Sopocie i tak odbić na Haffnera/Niepodległości i cisnąć do al. Zwycięstwa aż do Władysława IV?
Z tego, co pamiętam tam nie było ścieżek i trzeba jechać ulicą, gdzie niektórzy ponad 100 #!$%@?ą XDD
@PepeXD: Masz tam już ścieżki przy głównej (al. Zwycięstwa i Władysława IV, ale większość po przeciwnej do kierunku jazdy stronie (Twojej lewej). Równolegle idzie też na całej długości droga rowerowa przy trasie Różowej/Rivieirze. Mi by się nie chciało przebijać przez klify redłowskie na rowerze, ale jak masz siłę to dawaj ;]
@PepeXD: Spoko, jest tam bardzo ładnie i szczerze polecam te tereny. Jak chcesz najłatwiej wjechać na klif, to mijasz ze swojej prawej molo i tawernę, jedziesz ślepą ulicą (chyba jeszcze Orłowską) do końca i potem trzymasz się lewej strony przy samej krawędzi lasu. Ostatnio było tam całkiem szeroko, po jakiś 200 m masz już ścieżkę pod górę, najlepiej chyba wybrać żółty szlak baterii artylerii nadbrzeżnej, jako najciekawszy i kończy się na
@Polinik: O to też trafne! Od jakiegoś tygodnie testuję rower w tym mieście, spojrzałem sobie na mapę ścieżek rowerowych w Gdańsku i trochę słabo to u mnie wygląda. Wychodzę na moją wioskę, jutro też pozachwycasz się nią ;]
@KalaFFior: wiem, że dam radę, ale nie lubię takiego jechania na czuja z patrzeniem co chwilę na GPS czy przypadkiem gdzieś w lesie na wsi nie #!$%@?łem drogi XD
@alhakeem: dzięki za opis, sprawdzę jutro w praniu.
@WroTaMar: Górą, przez las. Mało tam ścieżek? Nawet szlaki rowerowe są jakieś wytyczone. I do nich tablica z #!$%@?ą mapą, na której kiedyś był napis markerem "ta mapa robi ludzi w #!$%@?!". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WroTaMar:
Ale jakieś szlaki rowerowe są wytyczone, kwestia tylko utwardzenia.
A jak za wysoko to niech Gdynia zrobi kolejne schody na DDRce.
Chociaż taka Łostowicka w Gdańsku ma chyba większą różnicę w wysokości a DDRka jest.
@WroTaMar: Ale można ogarnąć chociaż tyle ile się da.
Porządna DDRka, która się ciągnie aż do Brzeźna -- w Gdyni kończy się... schodami.
A za schodami jakieś szutrowane gówno. Te schody i szutrogówno to też rezerwat?

Od tych schodów do Orłowa można jeszcze zrobić kupę kmów porządnej DDRki.
A skoro absolutnie się nie da ogarnąć żadnej porządnego utwardzenia przez rezerwat -- to puścić DDRkę skrajem lasu.
Tak, żeby przez całe trójmiejskie
@WroTaMar:
Nie rozjeżdżam, bo tam lipnie dla rowerów jest.
Fajna propozycja dla turystów -- "jedźcie przez miasto, co tam morzem będziecie jeździć, jak zwierzęta!".

O tych schodach, symbol gdyńskiej polityki rowerowej.
https://www.google.pl/maps/@54.4639865,18.5609775,3a,75y,255.35h,100.27t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipMkX-WzQpy1nM0UYk1ndpTvP7FxEZNOGrfUWy4n!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMkX-WzQpy1nM0UYk1ndpTvP7FxEZNOGrfUWy4n%3Dw203-h100-k-no-pi0-ya293.72977-ro-0-fo100!7i8704!8i4352?hl=pl