Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Ostatnio pomyślałem, że fajnie byłoby zrobić sobie dochodowe hobby z inwestowania w akcje. Do tej pory inwestowałem tylko z zamysłem długoterminowym i myślą, że jest to tylko sposób by hajs nie leżał na koncie bez sensu. Teraz chciałbym robić transakcje częściej i dlatego mam kilka pytań. Bardzo proszę o odpowiedzi.
1. Jakie są całkowite koszty takiej transakcji. Rozumiem, że zlecenie do maklera w mbank to koszt 0.39% od wartości z min opłatą 3zł. Co jeszcze? Jakieś podatki?
2. Czy istnieją jakieś przydatne narzędzia?
3. Na co warto zwracać uwagę?
4. Jakieś książki godne przeczytania?
5. Akcje, obligacje czy coś innego?
(i trochę z innej beczki):
6. Myślałem też o tym by kupić sobie jakieś udziały ale nie wiem jak do tego się zabrać. Jakieś rady?

Z góry dzięki wielkie.

#inwestycje #gielda #inwestowanie #akcje #obligacje #logikaniebieskichpaskow #kasa #hajs #interesy #biznesy #mbank #podatki #kiciochpyta
  • 8
@allthethings:

1) 19% belki jak nie masz ike/ikze
2) Do jakiej analizy?
3) Przy jakiej analizie?
4) Pytanie czy chcesz się uczyć sensownie giełdy czy poczytać jakieś pierdoły? Jak sensownie to sobie weź prof. Jajuge i poczytaj o instrumentach finansowych. Jak jakieś pierdoły to praktycznie wszystko co polecają w sieci blogerzy. O wszystkim i o niczym :)
5) Na giełdzie potocznie to przeważnie akcje. Obligacje to instrument dłużny (niewiele tam ryzyka),
1) 19% belki jak nie masz ike/ikze

2) Do jakiej analizy?

3) Przy jakiej analizie?

4) Pytanie czy chcesz się uczyć sensownie giełdy czy poczytać jakieś pierdoły? Jak sensownie to sobie weź prof. Jajuge i poczytaj o instrumentach finansowych. Jak jakieś pierdoły to praktycznie wszystko co polecają w sieci blogerzy. O wszystkim i o niczym :)

5) Na giełdzie potocznie to przeważnie akcje. Obligacje to instrument dłużny (niewiele tam ryzyka), chyba, że