Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,
Kicia dzisiaj umarła. Została potrącona przez samochód. Ok. 5:00 została wypuszczona na dwór, 5:30 już leżała na przeciwko domu. Po analizie zwłok i dochodzeniu stwierdziłem, że samochód musiał jechać szybko, a zgon nastąpił natychmiast. Jako że na naszym małym osiedlu jest tylko kilkanaście domów, sprawcą musi być któryś z sąsiadów. Ciekawe czy się przyzna.
#koty #csiwykop
  • 73
@Niedobry: Rozumiem, że jak ktoś przejedzie dziecko #!$%@?ąc na ograniczeniu to też będzie wina rodzica? Dziecko powiedzmy 9 lat, które samo może wychodzić, jeździć na rowerze itp?

Ograniczenie prędkości dużo daje, bo jak mieszkałem przy szosie to zwierzaki nawet tam nie wychodziły. Co innego, jak w przypadku dzisiejszym, gdy na twojej drodze przejedzie samochód raz na pół godziny. (droga gruntowa, brak chodnika, nowe osiedle domków jednorodzinnych)
@echelon_: Nie mam urazu do tego kogoś. Po prostu notorycznie u nas na drodze #!$%@?ą jak szaleni. Kot pewnie przez przypadek wyleciał i to pewnie zza zaparkowanego auta. Tylko po prostu #!$%@? mnie to #!$%@?, bo gdyby nie to, to czas reakcji byłby większy i kot by przeżył.
@zielonka-senpai: Na jakim ty świecie żyjesz? xDD Koty to nie tylko maskotki samotnych panci z dużych miast, ale zwyczajne zwierzęta, które sobie żyją obok domu. Tak, chodzą sobie gdzie chcą i robią co chcą, przychodząc na żarcie.

@desertue: Nic nie zrobisz. Co najwyżej możesz zrobić jakąś petycję, albo pójść do odpowiedniego urzędu ws. "garba" na drodze. Jeśli inni mieszkańcy się zgodzą, jest b. duża szansa na znak ograniczenie do 20
@okelm84: taki mini deptak może tak, jak masz duży ogród w mieście w dzielnicy domów jednorodzinnych to życzę powodzenia. Kot spokojnie przeskoczy mur etc. Chyba, że kota przybłędę, który bardzo chce wychodzić i ewidentnie pozwalano mu na to kiedyś, będziesz więził.