Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,
Kicia dzisiaj umarła. Została potrącona przez samochód. Ok. 5:00 została wypuszczona na dwór, 5:30 już leżała na przeciwko domu. Po analizie zwłok i dochodzeniu stwierdziłem, że samochód musiał jechać szybko, a zgon nastąpił natychmiast. Jako że na naszym małym osiedlu jest tylko kilkanaście domów, sprawcą musi być któryś z sąsiadów. Ciekawe czy się przyzna.
#koty #csiwykop
  • 73
  • Odpowiedz
@desertue: współczuję straty zwierzaka, nie wiem jak jest z kotami ale kiedyś miałem podobną sytuację z psem którego niestety potrąciłem. właściciel stał z jednej strony drogi, z drugiej pies gdy przejeżdżałem pies wpadł pod koła, nie miałem szansy na reakcję. właściciel zwierzaka wezwał policję, która ukarała go mandatem..
  • Odpowiedz
@Starakur_a: @Amazing_High94: ograniczenie do 30km/h, Kotka miała ok 10 lat więc teren znała. No i jako dobry sąsiad, moim zdaniem powinien przyjść i chociaż poinformować. Większość się zna ze sobą u nas.

No, ale jak u was taka znieczulica to współczuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@desertue: Nie ogarniam tego, jak można mieć kota i go wypuszczać. Sam mam kota od pół roku i na dniach zabieram się za zabezpieczanie balkonu, żeby nie spadł przypadkiem lub nie uciekł.
  • Odpowiedz
@desertue: Polecam te odblaskowe obroże. Mój kot w takiej chodzi i widać z bardzo daleka gdzie jest(z reguły nie opuszcza terenu domu ale raz opuściła, widziałam ją z auta jak wracałam jak szła wzdłuż drogi i to mnie skłoniło do obroży). Zawsze to dodatkowy czas na reakcję, bo nie oszukujmy się, jeśli ma się koty wychodzące to jest ryzyko zawsze. Oczywiście Twojemu już nie pomoże ale... może ktoś inny przeczyta i
  • Odpowiedz
@zielonka-senpai: @Starakur_a: @okelm84: Widzę, że wy nie rozumiecie do końca o co mi chodzi.

Mieszkam w małym miescie, ograniczenie u mnie na "osiedlu" to 30km/h. Obok las i pola, ale nie. Niektórzy muszą #!$%@?ć 70km/h. I w dodatku na gruntówce sobie zawieszenie #!$%@?ą. A wy dalej, o tym, że kota trzeba pilnować xd. Co ja mam mu GPSa założyć? Czy męczyć zwierzę w domu, podczas gdy swobodnie może sobie
  • Odpowiedz
@desertue: Zgłoś propozycję o zamontowanie progów zwalniających na ulicy. A skoro to droga gruntowa to nie wiem, może idź z łopatą i narób dołów żeby już za #!$%@? nie mogli się rozpędzać xD
  • Odpowiedz
@desertue: Uwielbiam zwierzaki. Wszystkie generalnie. Ale za puszczanie kota samopas to Ci sie lepa nalezy wychowawcza. Mi takie slodziaki podrapaly lakier na autach. Kilkukrotnie. Ale #!$%@? tam. Sasiadowi nie udowodnisz. Kota przeciez tez nie #!$%@? bo za wlasciciela ma idiote.

To wylacznie Twoja wina ze zostal potracony.

Malo tego to Ty jestes idiota bez wyobrazni i empatii. Mogl spowodowac wypadek i jakies dziecko teraz byloby juz pol-sierota.
Popatrz w lustro i
  • Odpowiedz