Wpis z mikrobloga

@powiedz Jak mój ojciec był u steru to od 97 - 04 czyli 7 lat biznes przynosił straty.

Żeby zrozumieć sytuację musiałbyś mieć wiedzę na temat spółek. Zwłaszcza sp. z o. o.

Myślisz, że przez 7 lat jedliśmy tynk ze ściany? Nie, żyło nam się dobrze z pieniędzy jakie papa dostawał od własnej firmy w ramach posady prezesa. A "dokładał" do interesu zaciągając pożyczki, ale oczywiście nie na siebie, tylko na spółkę.
@malvinho ale coś konkretnego chcesz się dowiedzieć? To pytaj. Jestem właścicielem spółki zatrudniającej obecnie 21 osób na etacie. Spółkę dostałem w spadku po ojcu. W zeszłym roku podjąłem decyzję o nie wypłacaniu dywidendy dla żadnego wspólnika a jest ich trzech, ale z małymi udziałami.

Wypłacanie dywidendy w małych sp z o o jest mega nie opłacalne. Pieniądze pobieram z firmy jako prezes zarządu i w inne sposoby ( ͡~ ͜ʖ
@malvinho co do majątku osobistego to też jest dla etatowcow dziwne, bo często oprócz udziałów w spółce to jest on mega lichy, a z samego zarobku nie byłoby ich stać na bajery.

Przykład.

Samochód to leasing na firmę. Paliwo na firmę, część żarcia na firmę. Większość podróży na firmę. Laptopy, telefony, telewizory, prawie całe RTV i kupa AGD na firmę.

Ogólnie staramy się wrzucać co tylko się da w koszta firmy. Są
@powiedz ale większość sklepów, nawet na franczyzie to sp z o o, hotele też.

@art212 jak spółka ma poważne kłopoty to w pierwszej kolejności musi spłacić, ale wierzycieli. Jeżeli cokolwiek zostanie to może być upłynniony dla udziałowca.

Rada nadzorcza to w przypadku większych spółek z większą ilością wspólników organ, który ma za zadanie kontrolować zarząd spółki i wcale nie trzeba być udziałowcem by mieć posadę w radzie nadzorczej. Więc tam się należy