Wpis z mikrobloga

Powiem wam mirki i wykopki krótko, dlaczego narasta moda na wiarę w to, że szczepionki powodują autyzm itp. badziewia.
Zbliża mi się termin szczepień maluszka i w poradni od pani "doktór" dostałem tekst:
"niech sie pan zastanowi, czy kupi pan czyste i nowoczense szczepionki w aptece, bo tych darmowych nie polecam. Jest tam tyle syfu, że już dawno powinnny być zastapione przez inne."

I teraz kuźwa nie wiem, czy mówi tak, bo jest sponsorowana przez koncerny, które do tego namwiają, czy też jest coś w tym prawdy? Zresztą i jedna i druga wizja, to dno.
Generalnie powiem, że jestem totalnie zdegustowany, bo jak człowiek po 100 latach rozwoju szczepień słyszy w przechodni, że szczepionki "fundowane przez państwo" to syf .... to jak tutaj nie snuć wizji spiskowych? Nosz k---a!

#zdrowie #szczepienia #polska #zdrowie
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@27er: U nas w przychodni za to jaki był kwik, że kupiliśmy małemu Priorix zamiast "refundowanego" MMR 2. A po co? A na co? Strata pieniędzy. Przecież to to samo! Dlaczego nie wzięliście od nas?!

  • Odpowiedz
okaż jednego lekarza, którzy za pieniądze z korporacji dane mu przez namawianie do używania konkretnego produktu leczniczego pojechał na Seszele z całą rodzina. Nawet ci ulatwie sprawę i gdziekolwiek mógł w sumie pojechać z całą rodziną za takie pieniądze.


@mlodysum: Botosku nie oglądałeś? xDDDD
  • Odpowiedz
@27er: Tak, tak. Jeden emerytce z mojej rodziny wmawiał, że ma nie kupować zamienników w aptece, bo to jest robione gdzieś w piwnicach, albo stodołach. Ma wykupywać dokładnie to, co on jej pisze na recepcie...
  • Odpowiedz
@SanchezYZF: np. w Niemczech są szczepionki 6w1 refundowane ze względu na koszt. Zbyt drogo wychodzi wysyłać dzieciaka 6x do lekarza.
@27er: nie powinna tak mówić, ale jest to ogólnoświatowa opinia jaka jest wśród lekarzy o tych szczepionkach, koncerny nie maja tu nic do gadania.
  • Odpowiedz
@mlodysum począwszy od pielęgniarek przy szczepieniach, lekarzy rodzinnych, kończąc na aptekarzach. Najprościej apteki szło rozliczać i w małych miejscowościach. Aj edytowałem poprzedni komentarz i go wywaliło. Czyli ty jesteś tym typem mało rokujacym na którym nie idzie zarobić.. Szybko takich odpalalismy bo szkoda było czasu żeby łamać kręgosłup moralny..

Wiadomo. Po pierwsze nie szkodzić
  • Odpowiedz
  • 13
@27er jakby tam byl syf i nieczystosci to by sanepid tego nie dopuscil.

Nie wiem jaka jest motywacja takich lekarzy, ale az mi wstyd.

Moi znajomi majacy dzieci (lekarze), szczepili tymi finansowanymi. Doszczepiali platnymi szczepionkami, bo byli swiadomi czym sa np. biegunki rotawirusowe u malego dziecka.
  • Odpowiedz