Wpis z mikrobloga

Przekonał mnie lordoza, robię konto na steemit ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie rozumiem konceptu tego tworu, ale jeżeli dzięki #kryptowaluty ludzie dostaną platforme wolną od absurdalnej cenzury, to czemu nie, wesprę to choćby nawet przeglądarka w karcie tej strony kopała im coiny, nie będzie to dla mnie problem.
#rafonix #patostreamy #bitcoin
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@poduszka: cenzura tam jest doskonała. Spróbuj skrytykować Steemit to zabiorą wszystko co wcześniej dali. To jest większa cenzura niż gdziekolwiek indziej. Trzymasz mordę na kłódkę, jesteś ich zakładnikiem. Tamta platforma nie rozwiązuje żadnego problemu, pogłębia go jedynie.
  • Odpowiedz
@poduszka: mam nadzieję, że pojawią się tacy deweloperzy, którzy sforkują to i zrobią to na bitcoinie bez inflacji i okradania głupich inwestorów.
Ci co teraz płacą za treści tam zamieszczane nie wydaje mi się aby robili to świadomie.
Jeżeli nikt nie sforkuje znaczy, że to po prostu nie ma prawa działać na uczciwych zasadach.
  • Odpowiedz
@pawlo74: Nawet parę dni temu myślałem o takim Steemit na Bitcoin.

Pytanie czy sam serwis powinien być w blockchain (czymś podobnym). Ogólnie trzeba to kiedyś potestować Ogólnie wiele problemów jest jak to ma działać. A my jeszcze wiedzy nie mamy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@fervi: na zdrowy rozsądek od razu wiadomo, że to nie będzie działać. Larimer i chłopaki z ferajny scamują ludzi już od lat. Mają coraz większe doświadczenie w tym. Skończą w agencjach rządowych jeżeli już w nich nie siedzą. To działa tylko dlatego, że jest oparte na przekręcie. Ta platforma nie ma działającego modelu biznesowego.
A zapisywanie wszystkiego w blockchainie to totalna bzdura. Wyobrażasz sobie jakie ilości pamięci musiałby mieć Facebook
  • Odpowiedz
@pawlo74: Laminer w zasadzie odszedł (lub został odesłany xD) z projektu. Moim zdaniem problemem są ludzie. Bo naturalnie sieć Steem nie może być tak mocno zdecentralizowany jak Bitcoin.

Natomiast mnie wkurzyło, że super guru steemit ned (twórca) zabrał wsparcie projektowi, który miał wspierać bardzo dobre treści i dał "interfejsowi", którego 80% treści to plagiat.

Nawet ciut więcej, wiem, bo napisałem bota, do wykrywania plagiatów w obrazkach. Po publikacji bota (2 dni) projekt owego interfejsu zmył się (być może bot uświadomił problem, ale jeszcze jeden wpis był kolesia i może
  • Odpowiedz
@fervi: trzebaby znaleźć działający model biznesowy, dotacje na pewno nie wystarczą, reklamy jak najbardziej ale najpierw trzeba w jakiś sposób przyciągnąć użytkowników i koło zamyka się.
  • Odpowiedz
@pawlo74: @mvp84: Możliwe :D W sensie jaki jest problem.
Jeśli powstałaby platforma na Bitcoin, to jakbym chciał byś zarobił, musiałbym wysłać ci kasę
W Steem jest pula generowana i ja mając odpowiednią moc (w skrócie) daję ci z tej puli ogólnej.

Wszystko jest powiedzmy ok.
  • Odpowiedz
jedno rozwiązanie - Basic Attention Token od założyciela Mozilli


@mvp84: musisz być nowy skoro łapiesz się na takie hasła. To było już testowane wielokrotnie w kilku projektach. Nie działa. A projekty te poupadały, nie do końca ale ogólnie to nie przyjęło się.
  • Odpowiedz