Wpis z mikrobloga

#programowanie #aspnet #csharp #javascript #webdev
Mirki, mam następującą sytuację:

Mam widok główny z tabelką.
Użytkownik zaznacza w tej tabelce kilka rzędów (activities) z użyciem checkboxów.
Użytkownik klika przycisk "Dalej".

Chciałbym teraz pokazać nowy widok do którego wyświetlenia potrzebuję mieć informację o zaznaczonych activities (ich id'ki).
Teraz próbowałem to rozwiązać tak że w JS'ie zbieram zaznaczone id'ki i wysyłam je POSTem ajaxem. W kontrolerze zwracam url nowego widoku:

public class EditPostDto
{
public List Activities { get; set; }
}


[HttpPost]
public IActionResult EditPost([FromBody] EditPostDto editPostDto)
{
var redirectUrl = new UrlHelper(ControllerContext).Action("EditPostGet", "Home");
return Json(new { Url = redirectUrl });
}
```i przekierowuję się do niego w handlerze odpowiedzi na request:```
success: function(response) {
window.location.href = response.url;
}

Tylko że jedyny sposób jaki teraz widzę na przekazanie tych activities do nowego url'a to przez query parameters, co wydaje mi się niezbyt ładne.
Macie jakieś pomysły jak to prawidłowo zrobić?
  • 6
@3THU5_9r3W: Uzyj systemu binarnego. Kazdy activity odpowiada za 2 podniesiona do kolejnej potegi. Logika apki odbiera inta ktorego sobie zmienia w bina i poszczegolne zera lub jedynki reprezentuja kolejno odznaczenie lub zaznaczenie kolejnych checkboxow.
@kurio: nawet mu tego nie sugeruj. Z api na tym pomyśle mialem do czynienia, bylo spoko poki sie limit pozycji na dana flage nie kończył, dostawalo sie potem tablice w ktorej index decydowal w ktora tablice trzeba bylo zagladac i ktorq pozycje =]